انواع رنگ در نقاشی ساختمان

انواع رنگ در نقاشی ساختمان

انواع رنگ در نقاشی ساختمان

درباره اینکه نقاشی چیست و چه کاربردی دارد و یا اینکه چه نکات ایمنی را برای یک نقاشی خوب باید در نظر بگیریم در مطالب قبل صحبت کرده بودیم و گفتیم که برای زدن یک رنگ حتی یک فضای کوجک حتما لزوم داشتن یک متخصص دیده میشود لذا برای داشتن یک متخصص نمیتوایم به هرجایی اعتماد کرد هم از نظر فن مهارت و هم از این نظر که سوپیشینه نداشته باشد و یا اینکه لوزام مورد نیاز برای زدن یک نقاشی بسیار خوب و یا به عبارتی دیگر مجهز باشد ما در سامانه سرویسچی از متخصصین عالی ودرجه یک برخوردار هستیم کافیست تا با ما یک تماس بگیرید تا از صحت صحبت های ما پی ببرید…

در ابتدا توضیح مختصری درباره نقاشی چیست میدهیم تا راحت تر بتوانید درباره سپردن محوطه خود به ما اعتماد نمایید..

 

نقاشی چیست ؟

نقاشی کردن یعنی ترسیم و یا رنگ زدن و یا طراجی برروی یک دیوار و یا در و یا پنجره مد نظر است که توسط یک قلمو یا غلطک رنگ و سطل رنگ که کاملا سلیقه ای و ذوق شما مشتری عزیز است و همچنین نردبان  و یک متخصص به اصطلاح اوستا کار نیازمند هستیم..

 

انواع رنگ در نقاشی ساختمان

 

نکات ایمنی برای نقاشی هم همانطور گفته بودیم مانند :

الف) داشتن دستکش

ب) کلاه

ج) ماسک

د) نردبان محکم

ه) پوشیده گان مخصوص

 

انواع رنگ چه مدل هایی هستند؟

الف) رنگ پلاستیک

ب) رنگ روغنی

 

انواع رنگ در نقاشی ساختمان
انواع رنگ در نقاشی ساختمان

 

 رنگ روغنی در صنعت نقاشی چیست؟

 

یکی از انواع رنگ ها برای زدن رنگ برروی سطوح که امروزه خواهان زیادی هم در صنعت ساختمان و از نگاه مشتری ایفا میکند رنگ روغنی است که میتوان به شرح زیر درباره آن توضیح داد:

رنگ‌های روغنی، نوعی از رنگ‌ها هستند که بر پایه رزین‌های آلکیدی ساخته شده و از نوع رنگ‌های پایه حلال محسوب می‌شوند که یه سه دسته کلی ۱٫براق ۲٫نمیه براق ۳٫مات تقسیم می شوند.

از رنگ روغنی براق که از شفافیت بالایی برخوردار است برای رنگ‌آمیزی فلزاتی نظیر نرده، فرفورژه، درب و پنجره و … استفاده می‌شود.

 

همچنین برای رنگ درب و پنجره چوبی نیز کاربرد دارد. از رنگ مات برای رنگ‌آمیزی سطوحی استفاده می‌شود که نمی‌خواهیم جزئیات (نواقص) آن سطح به خوبی دیده شود مثل سقف و دیوارهایی که زیاد موج دارند.

رنگ نیمه‌مات یا نیمه‌براق که از مخلوط رنگ مات و براق بدست می‌آید بیشتر برای نقاشی ساختمان استفاده می‌شود. علت آن است که هم موج دیوار را نشان نمی‌دهد و هم به اندازه کافی براق است که دیواری که رنگ شده خوب جلوه نماید.

 

امروزه رنگ‌های روغنی نیز از رنگ‌های سنتی و قدیمی محسوب می‌شوند که به علت اثرات زیست محیطی زیان‌آور و زمان خشک شدن طولانی و بوی نامطبوع، استفاده از آنها رو به کاهش است ولی همچنان برای رنگ‌آمیزی درب و پنجره‌های فلزی به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود و حتی برای مواردی که به خاطر زیبایی بیشتر قرار است که درب‌های فلزی با رنگ‌های مولتی کالر رنگ شوند، رنگ روغنی به عنوان عایقی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی در آسترکاری آن ها استفاده می‌شود.

 

رنگ روغنی در مواردی استفاده می شود که تابش مستقیم آفتاب یا بارش مستقیم برف و باران وجود داشته باشد.

ولی رنگ پلاستیک به خاطر مخلوط شدن سریع آن با آب و استقامت کم آن، فقط در سقف اتاقها استفاده می شود چون به هیچ عنوان آب و نور خورشید مستقیما به آن نمی تابد.

 

مدل های مختلف برای رنگ روغن :

 

۱-مات – ۲-روشن -۳- براق – ۴-کدر

مات: به رنگهایی گفته می شود که درخشش خیلی پایینی دارند و غلظت روغن در آنها کم است و بیشتر برای آستر کارها استفاده می شود.

روشن: بیشتر به رنگهایی گفته می شود که به عنوان ماده رنگ، با رنگ سفید آمیخته می شود.

براق: به رنگهایی گفته می شود که درخشش آنها در مقابل نور بیشتر و حرکت آن روانتر است و لیزی آن بیشتراست و غلظت روغن در این نوع رنگ، بیشتر از بقیه رنگها است.

کدر : به رنگ سیاهی که به عنوان ماده رنگ با رنگهای دیگر آمیخته می شود و برای پوشش بیشتر کار و نبودن براقی زیادی استفاده می شود

 

انواع رنگ در نقاشی ساختمان

 

رنگ پلاستیک :

 

یکی دیگر از رنگ های موجود دربازار رنگ های پلاستیکی هستند که در این مدل هم در صنعت نقاشی بسیار پر کابرد دارد تعریف مختصر درباره رنگ پلاستیک به شرح زیر است:

۱-نیمه پلاستیک به خاطر اینکه در آن غلظت چسبیکی از پرمصرف ترین رنگ های ساختمانی گروه رنگ های پلاستیک (امولسیون) میباشد. ماده اصلی این رنگ لاتکس می باشد و در دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک عرضه می شود.

 

انواع رنگ در نقاشی ساختمان
انواع رنگ در نقاشی ساختمان

 

رنگ پلاستیک :

 

۲-نوع تمام پلاستیک به ادعای کارخانجات رنگ سازی قابل شستشو می باشد ولی تجربه نشان داده که این ادعا صرفا تبلیغاتی است و کلا رنگ های حلال آب قابلیت شستشو صد درصد را ندارند و کارفرمایانی که مایل به شستشوی منزل خود هستند تنها به رنگ های روغنی می توانند اطمینان کنند.

 

نیم پلاستیک می باشد که رنگ نیم پلاستیکی که استاندارد باشد در مقابل آب مقاوم هستند (قابل شستشو نیستند) وهزینه پائینتر وسرعت اجرای بالاترونداشتن بو وشیک بودن و…. باعث شده است که استقبال زیادی از این نوع رنگ بشود.

 

دیده شده که حتی در ساختمان های گران قیمت هم به لحاظ شیک بودن رنگ پلاستیک (نیم پلاستیک) مصرف می شود و کارفرما بعد از ۲ یا ۳ سال با صرف زمان و هزینه کمتر نسبت به رنگ روغنی : دیوارهای ساختمان خود را تغییر رنگ می دهند و روحی تازه به فضای زندگی خود می دهند..

 

رنگ پلاستیک (طبق عرفی که معمول شده نقاشان و کارفرمایان رنگ نیم پلاستیک را رنگ پلاستیک می نامند و کارفرمائی که قصد سفارش رنگ پلاستیک داشته باشد سفارش رنگ پلاستیک قابل شستشو می دهد) هم مانند رنگ روغنی سازگاری بالائی نسبت به اجرا بوسیله غلطک دارد.

 

رنگ پلاستیکی که بوسیله قلم اجرا شود دارای رش قلم میشود که سلیقه اکثر کارفرمایان رش قلم را نمیپسندد ورنگ پلاستیکی که بوسیله غلطک یا اسپری گان اجرا شود حالت مخملی زیبا وشکیل دارد که مورد پسند هر نوع سلیقه ای قرار میگیرد.

 

 

 

رنگ پلاستیک برای اجرا بر روی گچ نو:

 

نیاز به بتونه کشی کامل سطح (ماستیک) ندارد و در صورتی که سطح کار ناصاف و دارای تعمیرات زیاد باشد و یا در صورت درخواست کارفرما (به هر دلیل) : باید سطح کار روغن الیف درجه ۱ (سطح کاری که گچ است) اجرا شود وسپس ۱ یا دو دست بتونه کشی کامل (ماستیک) اجرا شود وهزینه روغن زدن وبتونه کشی جداگانه محاسبه شود.

 

چوب کمتر است، چسبندگی آن نیز کمتر و استقامت آن بسیار کم است ولی رنگ تمام پلاستیک که در آن از چسب چوب بالایی استفاده شده و چسبندگی آن و زیبایی آن بسیار بیشتر از نیمه پلاستیک است.

 

پیشنهاد ما برای شما خوانندان عزیز :

 

شما عزیزان میتوانید از متخصصین ما برای داشتن نقاشی با کیفیت برای ساختمان خودتان بهره ببرید

 

سرویسچی سامانه هوشمند برای منزل شما

 

انواع رنگ در نقاشی ساختمان

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن