انواع کولر گازی های پرتابل

انواع کولر گازی های پرتابل

 

در مطلب قبلی یعنی مطلب کولرگازی پرتابل گفتیم که کولزگازی پرتابل کدام است و نباید نقش آن را کم دانست درباره معنی کولرپرتابل به اختصار توضییحاتی داده بودیم و گفتیم مزایای کولرهای گازی پرتابل و معایب کولرگازی پرتابل کدامند اما از انواع مختلف کولرهای پرتابل به اختصار توضیح داده بودیم لذا میخواهیم تا برای شما از این نوع کولرها بیشتر توضیح دهیم.

 

پس با ما همراه باشید.

 

تعریفی اجمالی درباره  کولرهای گازی پرتابل :

کولر گازی پرتابل سبک ، قابل حمل ، متناسب برای محیط های کوچک و با قیمت مناسب و … می باشد و قرار شد افرادی که نیاز به یک دستگاه کولر گازی برای یک محیط کوچک دارند که بتواند در مواقع ضروری کار گرمایش را هم انجام دهد کولر گازی پرتابل بخرند. ولی در خصوص معایب کولر گازی پرتابل سخنی به میان نیامد.

 

 

انواع کولر گازی های پرتابل
انواع کولر گازی های پرتابل

 

 

مزایای آن ها :

 

قابل حمل

سبک هست

نسبتا هزینه کم تری داره

برای محیط های پایین مد نظر گرفته میشه

هم سرمایش داره و هم گرمایش

 

معایب کولرهای پرتابل:

 

در هنگام نصب و یا جانمایی کولر گازی پرتابل توجه به این سه نکته خیلی مهم است و اگر هر یک از این سه در یک محل وجود نداشته باشد عملا امکان جانمایی کولر گازی پرتابل در آن نقطه نخواهد بود. بنابراین قبل از انتخاب کولر گازی پرتابل بهتر است به مکان نصب آن توجه شود تا بعدا جا گیر و یا دست پا گیر هم نشود.

 

و همچنین : 

 

موضوع بعدی این است که کولر های گازی پرتابل عملا یک جعبه فلزی هستند که تمامی تشکیلات مورد نیاز خود را در یک واحد و یا ساختار دارند. یعنی کنداسور ، کمپرسور و اواپراتور و … همه در این جعبه طراحی شده اند. از این رو صدای دستگاه یا کولر گازی پرتابل نسبت به سایر انواع کولر های گازی زیاد تر است.

 

 

 

 

و از انواع مدل های کولر گازی پرتابل :

 

الف ) کولر های گازی پرتابل از نوع single hose یا تک لوله:

این نوع کولر ها تنها یک راه برای بیرون دادن هوای گرم دارند در نتیجه هوای مورد نیاز برای کنداسور از هوای اتاق تامین می شود. در نتیجه هوای داخل اتاق از اتاق های مجاور و یا از بیرون دوباره تامین می شود و چون این هوا گرم است خیلی خنک کردن دستگاه به چشم نمی آید.

این نوع کولر های گازی هم چقدر هم با توان کار کنند نمی توانند خنک کنندگی خوبی داشته باشند. حالا مشکل این نیست. مشکل این جاست که فروشندگان خود به این نکته اشراف ندارند. بنابراین بدون توجه به این موضوع کولر های تک لوله را به شما می فروشند و تبلیغ می کنند.

جالب تر این که این نوع کولر های گازی پرتابل تک لوله بسیار زیاد تر از نوع دو لوله ای هستند و تنها به یک دلیل قیمت کمتر نسبت به دو لوله ای.

با توجه به اینکه این کولر ها با شدت و همواره د رحال کار هستند خیلی زود فرسوده و خراب می شوند.

 

ب) کولر های گازی پرتابل از نوع dual hose یا دو لوله

این نوع کولر ها ی پرتابل همانگونه که از نامشان استنباط می شود دارای دو لوله هستند . ولی این دو لوله کار بیرون دادن هوای داغ را هر دو انجام نمی دهند. یکی از این لوله ها هوای دغ را بیرون می دهد و دیگر هوای مورد نیاز کندانسور را تامین می کند یعنی ورودی هوا است.

هوا در داخل اواپراتور در حال گردش هوای اتاق است و از بیرون خیلی کم وارد می شود در نتیجه هوای اتاق خیلی زود خنک می شود و جالب اینکه عمر بسیار طولانی تری هم دارند ولی کمتر در بازار هستند.

 

انواع کولر گازی های پرتابل

 

ما در گروه سرویسچی همیشه ودرهمه جا پشتیبان شما خواهیم بود.

 

سرویسچی سامانه هوشمند منزل شما

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن