برقکار در خیابان دماوند

برقکار در خیابان دماوند

برقکار در خیابان دماوند

سلام عرض میکنییم خدمت ملت فهیم و استوار ایران که همیشه مایه افتخار و سربلند در تمامی عناوین مختلف بوده اند. در بحث امروز به دنبال معرفی برقکار در خیابان دماوند هستیم و به زودی در تمامی تهران سرکشی خواهیم کرد.

طبق روال سابق ابتدا به یاد آروی بعضی از عناوین پیشین میپردازیم:

 1. برقکار در خیابان پاسداران 
 2. برقکار در خیابان شریعتی 
 3. برقکار در خیابان سهروردی 
 4. برقکار در خیابان مرزداران
 5. برقکار در غرب تهران
 6. برقکار در شرق تهران
 7. برقکار در خیابان ولیعصر
 8. برقکار در خیابان دماوند

 

مدارات ساختمانی:

 1. مدار کلید تک پل
 2. مدار کلید دو پل
 3. مدار کلید تبدیل
 4. مدار کلید تک پل با تبدیل
 5. مدار مهتابی
 6. مدار کلید صلیبی
 7. نصب لوستر

برقکار در خیابان دماوند

 

تعاریف مدارات ساختمان:

 

۱٫مدار کلید تک پل:

این کلید در دو نوع توکار و روکار ساخته میشود. به وسیله آن میشود یک سری جریان را قطع و یا وصل نمود.برای بستن این کلید ابتدا سیم فاز را به یکی از پیچ های کلید میبندیم و از پیچ دیگری سیمی به ته سرپیچ متصل میکنیم و سیم نول را مستقیما به پیچ دیگر سرپیچ میبندیم.

۲٫مدار کلید دو پل:

این کلید از دو کلید تک پل که در مجاور هم در یک محفظه کائوچو قرار دارند درست شده است.

برای کنترل دو عدد لامپ و یا دو سری لامپ از ان استفاده میشود. طریقه اتصال آن به این طور میباشد ، که سیم فاز را به پیچ مشترک کلید میبندیم و دو سیم دیگر را به ذو پیچ غیر مشترک متصل میکنیم و سیم نول نیز به صورت مستقیما به انتهای سرپیچها متصل میشود.

برقکار در خیابان دماوند

 

۳٫مدار کلید تبدیل:

این کلید برای روشن و خاموش کردن یک سری لامپ در دو نقطه استفاده مشود. شکل ظاهری بیرونی آن شبیه کلید تک پل میباشد طریقه اتصال آن ، سیم فاز را به یکی از پیچ های مشترک دو کلید میبندیم و از دو پیچ غیر مشترک کلید اول دو سیم را به دو پیچ غیر مشترک کلید دوم متصل میکنیم و از پیچ مشترک کلید دوم سیمی به انتهای سر پیچ لامپ میرسانیم و سیم نول هم به صورت مستقیم به سرپیچ لامپ متصل میکنیم.

برقکار در خیابان دماوند

 

۴٫مدار کلید تک پل با تبدیل:

در طریقه راه اندازی این مدار،ابتدا سیم فاز را به سر یکی از پیچ های کلید تک پل وصل میکنیم. و از کنتاکت کلید تک پل سیمی را به پیچ مشترک کلید تبدیل میرسانیم و از دو پیچ مشترک کلید تبدیل دو سیم به سر دو سرپیچ میرسانیم و سیم نول هم به صورت مستقیم به سر سرپیچ ها متصل میشود.

۵٫مدار مهتابی:

ابتدا سیم فاز یکی از دو پیچ کلید تک پل متصل میکنیم سپس به وسیله پیچ دیگری کلید را به یکی از پیچ های چک متصل میکنیم، واز پیچ دیگر چک به یک از دو پایه یک طرف لامپ وصل میکنیم و از پیچ دیگر همان پایه به یکی از دو پیچ استارتر وصل میکنیم واز پیچ دیگر همان پایه (پایه دوم) وصل میکنیم.

۶٫مدار کلید صلیببی:

این مدار برای روشن و خاموش کردن یک لامپ یا یک دسته لامپ از چند نقطه استفاده میشود.

الف)کلید صلیبی متقاطع

ب) کلید صلیبی موازی

برقکار در خیابان دماوند

۷٫نصب لوستر:

اغلب لوستر ها دارای دو نوع هستند، نوع اول  لوستر های تک پل نوع دوم لوستر های دو پل که در لوستر های دو پل نصف تعداد لامپ ها با یک کلید و تعداد دیگر با کلید دوم روشن و خاموش میشوند.

 

کلام آخر:

تا به این جا به هفت مورد از مدارات ساختمان پرداخته ایم ما به شما قول میدهیم در آینه با روش های دیگری از کاربرد مدارات ساختمان آشنا شویم .

همان طور که عرض کردیم ما در سامانه سرویسچی دارای اساتید برتر در امور برقکاری و تعمیرات پکیج و آبگرمکن هستیم، برقکاران ما ۲۴ ساعته آماده کمک رسانی به شما هستند .

 

 

برقکار در خیابان دماوند

      برقکار در خیابان دماوند

  یاعلی 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: sarah am-si

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن