تاریخچه موتورخانه

تاریخچه موتورخانه

تاریخچه موتورخانه

 

درباره تجهیزات موتورخانه چیست ؟  در مطلب قبلی هم به اختصار توضیحاتی داده بودیم و گفتیم که باید برای اینکه بتوان یک تجهیزات خوب و مناسب داشت حتما اطلاعات کافی داشت تا راحت تر نسبت به نصب و یا سرویس دهی اقدام نمود..

 

ابتدا توضیحاتی کلی درباره اینکه موتورخانه چیست ؟ و به چه جایی موتورخانه گفته میشود؟ و موتورخانه و شما  خواهیم داد و در ادامه همین مطلب درباره انواع تجهیزات موتورخانه صحبت خواهیم کرد ..موتورخانه چیست ؟موتورخانه به جایی گفته میشود که در یک فضا و یا اتاقی که در آن دستگاه های مکانیکی قرار دارد و باعث گرمایش ساختمان میشود …

 

 

تاریخچه موتورخانه
تاریخچه موتورخانه

 

 

تاریخچه موتورخانه ها :

 

موتورخانه قلب تپنده ی یک ساختمان محسوب میشود.

 

سالها قبل موتورخانه ها در پایین ترین طبقه یک ساختمان قرار داشتند و چند سالی میشود که با پیدایش چیلر و مینی چیلر ها و سیستم های از این قبیل در پشت بام نیز جایگاه مناسبی برای سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی محسوب میشود.و ممکن است شامل اجزايي مانند چيلر، دیگ یا بويلر، پمپها، لوله ها، مشعل، برج خنك كن،منبع انبساط، سختی گیر و … مي شود.

 

موتورخانه های ساختمان های بزرگ ، بیمارستان ها ، مراکز بزرگ و خیلی بسیار دیدنی و شگفت انگیز است که هر فردی را متحیّر دیدن خود می کندمحل جای گذاری و راه کار های نصب  موتورخانه ها:در انتخاب محل موتورخانه باید موارد زیر تا حد امکان رعایت شود.

محل موتورخانه را درقسمت های پائین ساختمان و به گونه ای انتخاب شود که بتوان از امکانات سیرکولاسیون طبیعی استفاده نمود و لوله ها را نیز با شیب استاندارد از زیر سقف بر روی کلکتورها مونتاژ شوند.همه دیگ های پره ای چدنی را می توان بوسیله ۲ الی ۴ نفر از راه پله ها حمل و در هرنوع موتورخانه زیرزمینی، مونتاژ- سرویس- تعویض وتعمیرات مربوطه را انجام داد.موتورخانه می بایست دارای پنجره و روزنه کافی به فضای بیرون جهت تهویه و تامین هوای احتراق باشد .

 

وجود چنین پنجره هایی ایمینی سیستم را نیز افزایش می دهد که در صورت خرابی شیرهای گاز یا شیلنگ و غیره نشتی گاز اتفاق بیفتد امکان تراکم گاز وخطرات تخریبی به حداقل برسد.توجه کنید که،در کف موتورخانه ها کفشور فاضلاب جهت تخلیه سرریز حتمآ منظور گردد.

 

 

تاریخچه موتورخانه
تاریخچه موتورخانه

 

 

تجهیزات موتورخانه ها عبارتند از :

 

۱- دیگ آب گرم

۲- مخزن آب گرم مصرفی

۳- مخزن انبساط

 

۴- مخزن گازوییل

۵-الکتروپمپ خطی

۶- دیگ بخار…

 

همانطور که در بالا دیدید درباره تاریخچه موتورخانه ها و نحوه نصب کردن و جایگزاری و همچنین تجهیزات موتورخانه ها به اختصار توضیحاتی داده ایم لذا از اینکه ما را دنبال نموده اید صمیمانه متشکریم ..

 

سرویسچی سامانه خدمات آنلاین منزل شما

 

تاریخچه موتورخانه

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن