تعمیرات تخصصی پمپ آب خانگی

تعمیرات تخصصی پمپ آب خانگی

قطعات داخلی پمپ دیافراگمی

تصفیه آب عیب یابی و تعمیر تخصصی پمپ:

پمپ ها یکی  از مهمترین قطعات دستگاه های تصفیه آب را شامل می شوند،لذا در هنگام انتخاب دستگاه یکی از ملاک های مهم در انتخاب دستگاه میتواند کیفیت پمپ دستگاه تصفیه آب باشد.

تشخیص کیفیت پمپ منحصراً از روی ظاهر کار دشوار و غیر منطقی می باشد، و در نهایت کیفیت پمپ در زمان کارکرد مشخص میشود اما به هر حال ظاهر پمپ نیز میتواند در تشخیص این اهم به شما کمک کند.مشخصات یک پمپ با کیفیت، در زیر به اختصار ذکر میگردد

 • از کارخانه معتبر به همراه حک نام کارخانه بر روی کپ و یا بدنه پمپ باشد. (توجه داشته باشید لیبل توسط هر فرد سود جویی میتواند جعل گردد)
 •  مسلما پمپ های تایوانی از کیفیت بالاتری نسبت به پمپ های چینی برخوردار بوده،لذا اکثر فروشندگان تمایل دارند که پمپ خود را با نام پمپ تایوانی به فروش برسانند.پس شما هوشیار بوده و علاوه بر توجه با نام برند،به حک شدن نام تایوان یا made in taiwan بر روی بدنه،کپ،و هد پمپ توجه نمایید.(اخیرا افراد سود جو اقدام به جعل و حک ناشیانه عبارت تایوان بر پشت بدنه پمپ نیز کرده اند،اما شما با توجه به فقدان  عبارات ریخته گری شده بر روی کپ و یا هد پمپ میتوانید به جعلی بودن این عبارات پی ببرید)
 •  به وسیله یک فشار سنج ساده که بر روی تمامی دستگاه ها نصب میباشد میتوانید از صحت فشار ذکر شده بر روی بدنه پمپ اطمینان حاصل کنید. (مثلما پمپ های بی کیفیت هیچ گاه به فشار ادعایی بر روی بدنه پمپ نخواهند رسید)
 •  معمولا پمپ های دارای کپ فلزی به دلیل استحکام و هزینه بالاتر تولید نسبت به پمپ های با کپ پلاستیکی از اصالت و کیفیت بیشتری برخوردار میباشند.عیب یابی پمپ ها .

 

عیوب عمده پمپ ها را به ترتیب اهمیت و فراوانی میتوان به سه دسته زیر تقسیم کرد که علل هر کدام نیز به اختصار ذکر میگردد.

 

 •   نشتی هد پمپ : معمولا به علت فرسایش Oرینگ ها و پوسته های پلاستیکی و لاستیکی
 •  زوزه کشیدن یا صدا دار شدن پمپ : که علت عمده این مشکل میتواند بر اثر بی توجهی به عیب اول  و نگرفتن نشتی اولیه پمپ بوجود آید.صدای بوجود آمده معمولا از بلبرینگ بوده که بر اثر فرسایش و عموما به علت رسیدن آب به بلبرینگ و در نتیجه زنگ زدن و فرسایش زود هنگام  بلبرینگ ایجاد میگردد.
 •  سوختن سیم پیچ و اصطلاحا موتور : که میتواند به دو دلیل کار کردن بی وقفه موتور در زمان طولانی،یا جام کردن بلبرینگ ها به دلایل مذکور،بوجود آید.

 

تعمیرات تخصصی پمپ آب خانگی
تعمیرات تخصصی پمپ آب خانگی

 

خرابی اتوماتیک آنالوگ پمپ آب

کلید اتوماتیک پمپ یکی از وسایلی است که به پمپ متصل می شود و مغز متفکر و فرمانده پمپ می باشد و دستور قطع یا وصل پمپ را می دهد. این وسیله برقی در مقایسه با دیگر وسایل پمپ، بیشتر دچار مشکل یا خرابی می شود. علت اصلی خرابی اتوماتیک مکانیکی مشکلات مربوط به مخزن تحت فشار است. اگر منبع خراب شود تنظیم اتومات بهم می ریزد. دلیل دیگر، کیفیت پایین اتوماتیک است.

پمپ بدون باز بودن هیچ شیری باز کار می کند

خرابی فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک باعث می شود که مدام آب به داخل چاه فرستاده شود و چون نشتی را نشان نمی دهد تشخیص داده نمی شود. برای مطمئن شدن از وجود مشکل باید شیر فلکه آب داخل را باز کنید و شیر فلکه آب و شیر فلاش تانک را ببندید.
دلیل دیگر ممکن است سوراخ شدن لوله باشد.

 

 

تعمیرات تخصصی پمپ آب خانگی
تعمیرات تخصصی پمپ آب خانگی

 

هواگیری

اگر درون لوله ورودی پمپ آب و شیر ورودی پمپ، هوا باشد نمی تواند آب را مک بزند.

روش هواگیری پمپ آب

در پوش هواگیری پمپ را باز کنید و داخل پمپ و لوله مکش را توسط آب در چندین نوبت پر کنید تا هوای داخل پمپ کاملا خالی شود و سپس درپوش هوا گیری را سفت ببندید.

 

تعویض کلید اتوماتیک و تیوپ منبع دیافراگمی به همراه شارژ باد منبع با دستگاه کمپرسور

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: پوریا سبحانلو

سلام. من پوریام علاقه به نوشتن دارم. در مورد هر موضوعی. دلم میخواد با نوشتن اموزش ها به همه کمک کنم که بتونن چیز جدید یاد بگیرن. اگه از مطالب من خوشتون امد برام نظرتون رو بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام، سوالی داشتم
  بدنه ای پمپ آب که نزدیگ لوله آب ورودی هست ترک خوده
  و ازش آب چکه میکنه
  آیا اون یک تیکه بدنه اش رو میشه تعویض کرد

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن