تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور:

 

در این مطلب قصد داریم در مورد تعمیر برد در پکیج های ایران رادیاتور توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

برد پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟

برد قطعه ای الکترونیکی است که وظیفه آن نشان دادن فرمان های پکیج به بخش های مختلف می باشد.اگر برد پکیج دچار خرابی شود به بخش های مختلف فرمان نمی دهد.

 

تعمیر برد در پکیج های ایران رادیاتور:

 

متخصصان در سامانه سرویسچی به تعمیر انواع بردهای پکیج در برند های مختلف می پردازند.اما نکته ای که قابل توجه می باشد آن است که نباید برد توسط مشتری باز شده باشد در این صورت برد پکیج جهت تعمیرات از مشتری تحویل گرفته نمی شود.

متخصصان در سامانه سرویسچی باید در محل حضور پیدا کنند و خودشان برد پکیج را طبق استاندارد باز کنند و جهت تعمیر آن اقدام کنند.

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور
تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

 

نشانه‌های عیب برد پکیج ایران رادیاتور:

 

مشکلاتی که در انواع پکیج های ایران رادیاتور به وجود می آید نشانه های متفاوتی دارند وقتی در یکی از قطعات مشکلی ایجاد می شود باعث اختلال در عملکرد پکیج می شود و اگر مشکل توسط سرویسکار متخصص حل نشود امکان دارد برد پکیج هم به مشکل برخورد کنند.

 

در پکیج های دیواری بردها وظیفه هماهنگ کننده کارکردن تمام قطعات موجود را دارند.و همچنین حکم یک نقطه متمرکز مرکزی در پکیج را دارند.به وجود آمدن مشکل در کارکردن صحیح قطعات و برخی از خطاهای به وجود آمده در که با سرویس و تعمیرات اولیه قابل درست شدن نباشد به برد پکیج مربوط می شود.

 

آیا بردهای پکیج ایران رادیاتور قابل تعمیر هستند؟

 

بردها در دستگاه ها و مدل های مختلف بر اساس توان و کارایی و مدل متفاوت هستند.برخی از شرکت ها بردهایی را طراحی وتولید می کنند که در صورتی که برد به مشکل خورد نتوان آن را تعمیر کرد و حتما باید برد تعویض گردد تا دستگاه دوباره شروع به کار کند.

 

تعمیر و تشخیص خرابی قطعات برد با عیب یابی انجام می شود.و در قدم اول باید عیب پکیج قابل تشخیص باشد.و سپس نظر قطعی و نهایی را داد. اکثر بردهای موجود و مورد استفاده در پکیج قابلیت تعمیر را دارند و می توان آنها را با هزینه کمتر نسبت به تعویض برد تعمیر کرد.مگر در شرایط خاصی که عیب دستگاه قابل رفع نباشد و حاد باشد.

 

متخصصین سرویسچی در ابدا با توجه به نوع عیبی که در پکیج شما اتفاق افتاده است و با مورد بررسی قرار دادن برد،دستگاه را عیب یابی می کنند و بر اساس نتیجه حاصله اگر برد قابل تعمیر باشد آن را به مشتری اعلام می کنند در غیر اینصورت باید برد به طور کامل تعویض شود.

 

اکثر وسیله ها به دلیل استفاده به مرور زمان دچار تغییراتی در عملکرد می شوند و قطعات مختلف نسبت به اوایل استفاده از دستگاه فرسوده می شوند در نتیجه منجر به بروز عیب های کوچکی می شود که اگر این ایرادات به موقع رفع نشود احتمال آسیب رساندن به قطعات دیگر از جمله برد پکیج وجود دارد.

 

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور
تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

 

۱٫ کد خطای ۴۰-۶۰-۷۰ (در پکیج های مدل آنالوگ) و یا E50 (در پکیج های مدل دیجیتال ):

 

در زمان وقوع ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰، دستگاه به‌ صورتی است که با وجود اینکه پرشور سوئیچ هوا متصل شده است و حالت اتصال دارد اما می‌بینیم که فن روشن نیست و در حالت خاموش می باشد.

اگر شما اقدام به رفع این کد خطا و عیب کردید و دوباره حل نشد احتمال دارد برد الکترونیکی پکیج شما خراب‌ شده باشد که در این صورت تعمیر برد کاری تخصصی می‌باشد که متخصصین در سامانه سرویسچی این کار را برای شما انجام می دهند.

 

۲٫ از کار افتادن پمپ در پکیج:

 

از کار افتادن پمپ در پکیج دلایل مختلفی دارد از جمله برقرار نشدن جریان برق هنگام اتصال برق به پمپ، یا پمپ دچار سوختگی شده است و دلایل دیگر که می تواند اتفاق افتاده باشد.

با بررسی هریک از عوامل اگر باز به این نتیجه رسیدید که مشکل برطرف نشده است پس عیب و خرابی مربوط به برد پکیج می‌باشد که در این مورد برای برطرف کردن مشکل باید برد را تعویض یا تعمیر کنید.

 

۳٫ آب گرم مناسب وجود ندارد:

 

در مواقعی که آب گرم مناسب وجود ندارد موارد زیر اتفاق افتاده است:

 

۱٫ تنظیمات درجه حرارت و دما

 

۲٫ نوع لوله‌کشی آب نامناسب

 

۳٫ پتاسیومتر آب دچار مشکل شده است

 

و دلایل دیگر …

 

در مواقعی که هیچ‌کدام از عوامل فوق دلیل این مشکل نباشد. دلیل دیگری که محتمل است خرابی برد کنترل می‌باشد.

 

۴٫  گرمایش پکیج مناسب می باشد ولی آب مصرفی سرد و با دمای گرمایشی همخوان نیست:

 

این عیب مثل بقیه عیب ها که امکان دارد رخ دهد باید تمامی مواردی که ممکن است سبب ایجاد این عیب شده باشد را بررسی و مورد توجعه قرار دهید یکی از این عوامل به احتمال زیاد خرابی برد کنترل است.

 

۵٫ خاموش و روشن شدن ناگهانی دستگاه بعد از روشن شدن شعله :

 

ریست شدن ناگهانی دستگاه ازجمله عیوبی است که نشان دهنده وجود خرابی برد کنترل است هرچند عوامل دیگری نیز دارد و حتما باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

 

۶٫ رادیاتورها گرمای مناسب را ندارند:

 

این عیب دلایل زیادی دارد که در قدم اول باید تمام آنها مورد بررسی قرار گیرد و در آخر اگر مشکل رفع نشد باید برد را تعمیر کنید.

 

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن