تفاوت بین داکت اسپیلت با چیلر درچیست ؟

تفاوت بین داکت اسپیلت با چیلر درچیست ؟

تفاوت بین داکت اسپیلت با چیلر درچیست ؟

 

درمطالب قبلی درباره اینکه چرا باید از کولرها استفاده کنیم و یا درکل به چه وسایلی کولر گفته میشود صحبت کردیم و شما خواننده عزیز را با نحوه عملکرد کولر ها آشنا کرده بودیم و میدانید که از چه قطعاتی تشکیل و ساخته شده است.

 

اگر حضور ذهن داشته باشید گفتیم که با پیشرفت علم و گرم تر شدن زمین به صورت ناخوداگاه نیاز مردم نسبت به رفع گرما برای خود تغییر یافت و همچنین بشریت به فکر اختراع وسیله ای که با آن بتوانند محیط خود را خنک تر کنند افتادند این بود که کولر گازی به دنیا آمد ..

 

مستحضر هستید که کولر های گازی همانطور که از اسم آن مشخص است توسط گاز ها کار میکنند ..

 

اما نباید نقش چیلرها را که درواقع نکته مرکزی کولر های گازی هستند را دست کم گرفت باید نسبت به تمامی آن ها اطلاعاتی کافی داشته باشید تا راحت تر خرید و یا دستگاه خود راا تعمیرات کنید.

 

ما در سامانه سرویسچی مفتخر هستیم که با بهترین مهندسین قادر به تمامی خدمات برای تعمیر کردن سرویس کردن خرید کردن باشیم و شما میتوانید با بهترین نرخ ممکن از این خدمات استفاده نمایید ..

 

برگردیم سر مبحث اصلی ، یعنی تفاوت بین داکت اسپیلت و چیلرها ، درابتدا توضیحی درباره اینکه هرکدام از این دستگاه ها به چه معنایی است میدهیم تا به این بحث برسیم پس با ما همراه باشید.

 

شباهت این دو در این است که هردو سرمایشی هستند هردو ابا برق کار میکنند هردو دارای جعبه های مکعب مانند هستند و در آخر مهم ترین شباهت آن ها هم این است که با چیلر کار میکنند …

 

 

تفاوت بین داکت اسپیلت با چیلر درچیست ؟
تفاوت بین داکت اسپیلت با چیلر درچیست ؟

 

 

تفاوت بین داکت اسپیلت با چیلر درچیست ؟

 

درباره اینکه داکت اسپیلت و چیلر دارای چه شباهت هایی هستند به صورت اختصاری صحبت کردیم دیدید که چگونه میتوان از بهترین این ها استفاده کرد

 

اما این دو دستگاه دارای تفاوت های زیادی هستند ما در این مقاله خواهیم گفت که باهم چه تفاوت هایی دارند پس با ما همراه بمانید ..

 

داکت اسپلیت چیست ؟ 

 

به طور کلی می‌توان گفت داکت اسپلیت همان کولر گازی است با این تفاوت که در کولر گازی یونیت داخلی به صورت دیواری یا سقفی، روکار انجام می‌شود ولی یونیت داخلی یا هواساز داکت اسپلیت به صورت توکار و درون سقف کاذب نصب می‌شود و سپس با کانال کشی به اتاق‌ها یا قسمت‌‌های مختلف یک ساختمان متصل شده و هوای تازه را بعد از فیلتر کردن و تنظیم دما در آن‌ها توزیع می‌کند.

 

البته لازم به ذکر است که داکت اسپلیت فقط در سیکل سرمایش مشابه کولر گازی عمل می‌کند(درقسمت نحوه عملکرد توضیحات دقیق تری داده می‌شود) ودر سیکل گرمایش کاملا با آنها متفاوت است.

 

به طوری که در یونیت داخلی آن، تحویل آب گرم وجود دارد که در فصل زمستان آب گرمی که توسط پکیج یا موتور خانه ایجاد می‌شود درون کویل ها جریان پیدا می‌کند و دیگر از سیکل تبرید تراکمی در گرمایش استفاده نمی‌شود.

 چیلر چیست ؟ 

 

چیلر یا سرد کن (به انگلیسی: Chiller) :

 

دستگاهی است که حرارت را از مایع (معمولاً آب) بر اساس سیکل تبرید تراکم بخار یا جذبی می‌زداید. این مایع می‌تواند برای خنک کاری هوا یا دستگاه‌ها( هواسازها و فن کوئل ها) استفاده شود…

که معمولاً به صورت سیکل و درون یک مبدل حرارتی جریان دارد.

 

به عنوان یک محصول جانبی مهم، حرارتی که از مایع جذب شده یا باید به محیط خارج دفع شود یا برای کارایی‌های بالاتر برای مقاصد گرمایی استفاده شود.

 

نگرانی‌هایی در مورد طراحی و انتخاب چیلرها وجود دارد. این نگرانی‌ها شامل، کارایی، بازده، تعمیر و نگهداری، آسیب‌پذیری‌های محیطی است.چیلرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می‌شوند.

 

شکل دیگر تقسیم‌بندی چیلرها بر اساس شکل خنک شدن ماده مبرد است که به سه دسته آب خنک، هوا خنک و تبخیری تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی باعث ایجاد برودت و سرما می‌شوند.

 

قرض از توصیف هرکدام از این موارد خنک کننده این بود که شما با خواندن معانی هرکدام از این وسایل سرمایشی به راحتی به تفاوت آن ها پی ببرید.. مشاهده نمودید که تفاوت هرکدام از چه نظری است اما میتوان به صورت اختصاصی تر درباره نقاط مختلف آن ها پس ببرید …

 

تفاوت بین داکت اسپیلت با چیلر درچیست ؟

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن