دریل کاری سنگ نما

دریل کاری سنگ نما

دریل کاری سنگ نما

دریل کاری سنگ نما: از اینکه مارا با نگاه پرمحبت خودتان در مقالات ما دنبال میکنید از شما صمیمانه ممنونیم در این مقاله میخواهیم تا درباره

که از مهم ترین کارها در صنعت ساختمان و ارتفاع هست صحبت کنیم پس با ما همراه بمانید.

 

ابتدا توضیح مختصری درباره اینکه پیچ و رولپلاک کردن چیست؟ خواهیم داد :

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما به  عملیاتی گفته می شود که به وسیله آن سنگ نمای به کار رفته در جلوی ساختمان را پیچ و مهره می کنند که این کار از شل شدن و افتادن سنگ ها در اثر عوامل مختلف جلوگیری و محافظت می کند. در تعریف پیچ و رولپلاک نما می توان گفت از جنس فلز و ضد زنگ می باشند چراکه اگر پیچ ها زنگ بزنند به مرور زمان شل شده و باز هم احتمال ریزش سنگ ها وجود دارد.

این برای ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که در ساختمان های بلند سنگ های زیادی به کار رفته است و خطر جدا شدن و افتادن سنگ ها بسیار زیاد می باشد.

 

دریل کاری سنگ نما
دریل کاری سنگ نما

 

دریل کاری سنگ نما

 

در ادامه گفتیم که به دو بخش اصلی تقسیم میشود که عبارتند از :

الف) داربست

ب)طناب

 

که هرکدام را در مقالات مربوطه توضبح داده بودیم لذا به مبحث اصلی بپردازیم :

 

پیچ و رولپلاک انواع سنگ نما:

انواع پیچ و رولپلاک و سنگ های متنوع به کار میرود عبارتند از پیچ های گالوانیزه که رنگ آنها طوسی و سفید می باشد و برای محکم سازی از آن استفاده می شود و بسیار گران قیمت می باشند.

پیچ های روکش کروم که از جنس آهن می باشند که روی آن ها را آب گالوانیزه پوشانده است. پیچ های استیل که یکی از گران قیمت ترین پیچ هایی هستند که در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

 

دریل کاری سنگ نما
دریل کاری سنگ نما

 

پیچ و رولپلاک که برای مقاوم سازی و محکم کردن سنگ و نما و… مورد استفاده قرار می گیرد. و با توجه به نوع، جنس سنگ و.. پیچ و رولپلاک مخصوص انتخاب می شود که از جمله آنها رولپلاک ساده، پروانه ای، فیشر، انکر بولت، توکار، روکار، می باشند.

که هر یک از این ها برای نمای خاصی به کار میروند مثلا رولپلاک پروانه ای برای نمای پشت رابیتس مورد استفاده قرار می گیرد این نوع از رولپلاک کمک شایانی به نصب قطعات می کند هنگامی که سطح پشت کار خالی می باشد و یا از رابیتس و سفال استفاده شده است،

 

رولپلاک فیشر که در نماهای خاص یعنی نماهایی که مصالح کمتری در پشت آنها قرار میگیرد مورد استفاده قرار می گیرد وظیفه این رولپلاک نصب قطعه بر روی سطح بدون هیچگونه ملاتی می باشد،  انکر بولت برای سنگ های بسیار بزرگ و سنگین که به تنهایی قادر به نگه داشتن سنگ نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

در برخی از ساختمان ها از سرامیک برای زیبایی و … استفاده می شود و سطوح ساختمان را به واسطه سرامیک پوشش می دهند و به عبارتی سرامیک به دلیل ارزان تر بودن بیشتر از سنگ و… مورد استقبال قرار می گیرد. از جمله خدماتی که  رولپلاک در آن موارد استفاده می شود عبارتند از: نصب بنر و تابلو، محکم سازی ، نصب توری، نصب هواکش، پیچ و رولپلاک نمای سنگی و…

 

که ما در سرویسچی به هرکاری که در ارتفاع انجام شود واقف هستیم و این امر مهم برای تمامی تهران و یا شهرستان قابل حل است.

 

دریل کاری سنگ نما

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: sarah am-si

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن