دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری:

در این مطلب قصد داریم که دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری را توضیح دهیم، پس از عیب یابی، راهکارهای رفع این مشکل را ارائه دهیم.

 

روشن نشدن آبگرمکن دیواری می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.بعضی مواقع آبگرمکن در حالت عادی روشن است اما پس از آن روشن نمی شود و گرمایش سیال صورت نمی گیرد. برای روشن نشدن آبگرمکن دیواری سه مشکل ممکن است اتفاق افتاده باشد که عبارتند از:

 

جرقه نزدن الکترود جرقه زن آبگرمکن دیواری:

جرقه زن ها در آبگرمکن های دیواری وظیفه بسیار مهمی را ایفا می کنند. مثلا اگر فاصله بین نوک الکترود از مشعل که طبق استاندارد باید در حدود ۹ میلیمتر باشد،کمتر و یا بیشتر شود سیستم دچار مشکل خواهد شد.

 

 

دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری
دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

 

 

 

نوک الکترود جرقه زن رسوب دارد:

کثیف شدن یا رسوب گرفتن نوک الکترود جرقه زن باعث جرقه نزدن آبگرمکن و در نتیجه روشن نشدن آن می شود.

اگر نوک الکترود جرقه زن کثیف شده باشد همین اتفاق می افتد که شما باید برای برطرف کردن این مشکل نوک الکترود را تمیز کنید و فرآیند رسوب زدایی را انجام دهید.

اگر به هر دلیلی قطعات الکترو مکانیکی و یا مکانیکی جرقه زن مثل پیزوالکتریک، فندک، وایر یا الکترود خراب شوند، آبگرمکن روشن نشده و برای برطرف کردن آن باید قطعات معیوب تعویض گردد.

 

 

دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری
دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

 

 

روشن نشدن شمعک آبگرمکن دیواری:

اگر با فشار دادن گلاب مخصوص روشن کردن آبگرمکن گاز خارج می شود و جرقه زن آبگرمکن عمل می کند اما همچنان مسئله روشن نمی شود و یا بلافاصله بعد از روشن شدن خاموش می شود،می تواند دلیلی بر خراب بودن شمعک آبگرمکن باشد.

روشن نشدن شمعک می تواند بر اثر گرفتگی مجرای نازل شمعک، بسته بودن شیر پروانه ای و یا گرفتگی صافی شمعک باشد به راحتی می توانید آن را برطرف کنید.

 

هرگز برای رسوب زدایی و تمیز کردن شمعک از سوزن و ابزار نوک تیز استفاده نکنید چرا که قطر این نازل بسیار ریز است و این کار شما ممکن است سبب خرابی آن گردد. اگر شمعک روشن می شود و بعد از رها کردن ولوم مجدداً خاموش می‌شود لازم است که موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

 

۱٫ بررسی و تست ترموکوبل
۲٫ بررسی و تست سنسور جوش
۳٫ بررسی و تست سنسور دود
۴٫ بررسی و تست بوبین آبگرمکن

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن