رسوب گیری پکیج دیواری

رسوب گیری پکیج دیواری

رسوب گیری پکیج دیواری:

 

در این مطلب قصد داریم نحوه ی رسوب زدایی پکیج دیواری را شرح دهیم.تا با مطالعه این مطلب زمان رسوب گیری پکیج خود را بدانید و رسوب گیری را به موقع انجام دهید تا از خرابی قطعات مختلف جلوگیری شود.

 

چگونه رسوب در پکیج دیواری ایجاد می شود ؟

 

رسوب چیست؟

رسوب به جمع شدن ترکیبات ماده های کلسیم و منیزیم در جداره مبدل های پکیج اطلاق می شود.در حقیقت عملکرد رسوب مثل یک عایق حرارتی است و به شدت باعث کاهش کارایی سیستم می شود.

 

در این زمان دستگاه بایستی در دمای بالاتر کار کند به دلیل جبران کم شدن کارایی.به همین جهت منجبر به کاهش شدید عمر دستگاه می شود و خرابی و مشکلات دیگری را نیز سبب می شود و باعث تراشیدن هزینه های اضافی می شود.

 

اسید شویی یا رسوب گیری پکیج را به دست متخصصین این حوزه واگذار کنید:

معمولا در هنگام سرویس کردن پکیج رسوب گیری یا اسید شویی پکیج توسط متخصصین این حوزه انجام می پذیرد.انجام عمل رسوب گیری جهت بالا بردن کارایی پکیج امری اجتناب ناپذیر به شمار می آید.به همین منظور توجه زیادی به رسوب زدایی پکیج خود داشته باشید.و حتما این امر را به سرویسکار متخصص و با تجربه در این حوزه ی کاری واگذار کنید.

 

اسید شویی پکیج را با دستگاه رسوب زدایی پکیج انجام دهید:

حتما رسوب زدایی پکیج را توسط تجهیزات مرتبط با این حوزه انجام دهید.در صورتی که رسوب زدایی پکیج با دستگاه های غیر مرتبط مانند: پمپ های کولر انجام شود به دلیل پایین بودن فشار این نوع از پمپ ها احتمال باقی ماندن رسوبات در مبدل پکیج زیاد است در نتیجه بعد از گذشت زمان کمی از استفاده پکیج دو مرتبه دچار گرفتگی می شود.

 

رسوب گیری پکیج دیواری
رسوب گیری پکیج دیواری

 

نکات با اهمیت برای رسوب زدایی پکیج:

با توجه به مطالبی که در پاراگراف قبلی توضیح داده شد اگر در هر زمان پکیج شما نیاز به اسید شویی پیدا کرد توصیه می شود حتما از سرویسکار درخواست کنید که با پمپ های مخصوص اسید شویی عمل اسید شویی را برای شما انجام دهد.

 

علائمی که نشان دهنده تشکیل رسوب در پکیج های دیواری می باشد:

زمانی که پکیج رسوب می گیرد ، با مشکلات زیادی رو به رو می شویم ، که مرسوم ترین خرابی ها و عیب یابی هایی که برای پکیج دیواری اتفاق می افتد از رسوب پکیج می باشد.

در صورتی که در پکیج شما علائم زیر وجود داشت پکیج شما رسوب دارد و بایستی اقدام به رسوب گیری پکیج کنید:

 

۱٫ در صورتی که آبگرم فشار کم و دمای آن نیز ولرم است.
۲٫ در صورتی که زمان زیادتر از حد معمول برای گرم شدن نیاز دارد .
۳٫ در صورتی که آبگرم پکیج سرد و گرم می شود و در یک حالت ثابت نیست .
۴٫ در صورتی که تنظمیات دمایی آن بالا و پایین می شود.
۵٫ در صورتی که پکیج سر و صدای زیادی تولید می کند.

 

توجه : در صورت چشمک زدن چراغ ۷۰ در پکیج های ایران رادیاتور و چشمک زدن چراغ های ۴۰ ۷۰ ۸۰ در پکیج های ایرانی نشان دهنده ی این موضوع می باشد که پکیج نیاز به رسوبگیری دارد.

 

چطور رسوب گرفتن پکیج سبب کم شدن فشار می گردد؟

وقتی راه های ارتباطی مبدل پکیج به دلیل جمع شدن رسوبات مسدود شود سبب کاهش فشار می شود.دلیل اساسی تشکیل شدن رسوبات را باید در بین املاح سختی آب و بالا رفتن دمای آب یافت به این دلیل که پکیج های ساختمان ها تنها از آب شهری استفاده می کنند.در نتیجه در تمام زمان استفاده، آب سختی گیری نشده به پکیج دیواری وارد می شود که پس از گرم شدن منجر به تشکیل رسوبات خواهد شد.

این پروسه تشکیل و تولید رسوباتبه طور تدریجی و دائمی می باشد. و به شکل یک عایق عمل می کنند .

 

نکته مهم : در اکثر شهر های ایران به دلیل بالا بودن سختی آب، حداقل سالی سه مرتبه پکیج به رسوب زدایی و اسید شویی نیاز دارد.

 

دستگاه رسوب گیری پکیج :

 

مشخصه های اصلی در پمپ های رسوب زدای پکیج موارد زیر می باشد:

 

۱٫ کارکرد آسان و سریع.

۲٫ امنیت در استفاده.

۳٫ کارایی بالا.

۴٫ نگهداری فوق العاده آسان.

۵٫ عمر بالا.

 

به این نکته توجه کنید که پمپ های رسوب زدا در روبه رویی با تمامی اسید ها مقاومت نشان می دهند و محفظه ای دارد با قابلیت جدا شدن که قابلیت جدا شدن بخش های مختلف پمپ را به دستگاه می دهد.

 

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن