سیستم لوله کشی و برگشت در موتورخانه

سیستم لوله کشی و برگشت در موتورخانه

سیستم لوله کشی و برگشت در موتورخانه

 

مطلب قبل درباره موتورخانه ها و اینکه موتورخانه چیست؟ و به چه جایی موتورخانه گفته میشود و اینکه تعمیرات  موتورخانه به چه نحو انجام میشود و همچنین موتورخانه ها چه زمانی نیاز به سرویس دهی دارند صحبت کرده ایم . …

 

و تفاوت عمده بین پکیج دیواری و موتورخانه ها را ذکر نمودیم اما با یکم تامل بیشتر درباره موتورخانه ها به یک نوع سیستم در موتورخانه ها میرسیم به نام سیستم برگشت در موتورخانه ها که شاید کم تر شنیده باشید..

 

لذا ما در این مقاله سعی میکنیم تا با استفاده از تجربیات فعالیت خود شما مشتری و یا خواننده عزیز را از این مبحث یعنی سیستم برگشت در موتورخانه ها آشنا کنیم ..

در ابتدا توضیحی مختصر درباره اینکه موتورخانه چیست و از چه اجزا  و یا قطعاتی تشکیل شده است خواهیم داد.پس با ما همراه باشید.

 

 

سیستم لوله کشی و برگشت در موتورخانه
سیستم لوله کشی و برگشت در موتورخانه

 

 

موتورخانه چیست ؟

 

در ساختمان ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا انتقال داده می شود که کنترل و تعمیر آن ها را آسان تر می کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات ، موتورخانه می گویند.محل قرار گیری موتورخانه ها کدام است :

 

این اتاق معمولا به دستگاه های مکانیکی و کنترل کننده های الکتریکی ، اختصاص داده می شود.معمولا محل قرار گیری موتورخانه ها در زیر زمین خانه است و در محل ها و ساختمان های بزرگ تر معمولا این فضا در خارج از ساختمان قرار دارد و آن هم به دلیل سنگینی تاسیسات و سر و صدای زیادی است که تولید می کنند.از تجهیزات و قطعات موتورخانه ها میتوان به این چند مورد نام برد :

۱- چیلر

۲- دیگ بخار

۳- منبع انساط

۴- مخزن

۵- لوله هاو در کل برای نصب و یا راه اندازی نگهداری و سرویس دهی

 

سالانه ماهانه و تعمیرات در محل ما یعنی گروه جوان و با پشتکار سرویسچی همیشه و در همه حال با شما خواهیم بود ..

 

سیستم برگشت موتورخانه به چه نوع سیستمی گفته میشود ؟

 

در اين سيستم لوله كشي مجموع طول لوله هاي رفت و برگشت برابر هستند،

در نتيجه افت فشار در مدار لوله كشي تمام دستگاه ها مساوي است. اگر افت فشار آب در خود دستگاه مساوي يا تقريباً مساوي باشد، مقدار آب در هر مدار متناسب با قطر لوله محاسبه شده، جريان خواهد يافت.لازم به ذكر است كه سيستم لوله كشي بيشتر ساختمان ها به اين روش انجام مي شود.انواع لوله کشی برای سیستم های برگشت به دوصورت انجام میپذیرد :

 

۱- سیستم مستقیم 

۲- سیستم معکوس

 

در بالا توضیحاتی درباره سیستم برگشت در موتورخانه ها توضیح دادیم امید است توانسته باشیم تا با اطالاعات روز شما را با این نوع سیستم آشنا کرده باشیم البته قابل ذکر است که گستردگی در این نوع سیستم ها زیاد است و نباید فقط به همین مطلب خلاصه گنید .

 

سیستم لوله کشی و برگشت در موتورخانه

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن