قطعات و تجهیزات داخل موتورخانه ها

قطعات و تجهیزات داخل موتورخانه ها

قطعات و تجهیزات داخل موتورخانه ها

 

درباره تجهیزات موتورخانه و رفع عیب و مل جای گذاری و یا اینکه در صورت بروز مشکل باید چه کاری انجام داد و همین طور هنگام نصب باید به چه نکات ایمنی دقت نمود و همچنین بدون داشتن اطلاعات کافی نسبت به خریدن تجهیزات یک موتورخانه باید به چه اصول و ثواعد و نکاتی دقت نمود در مطالب قبل صحبت کردیم اما در این مطلب میخواهیم تا به صورت اختصاصی درباره هر کدام از قطعات بیشتر صحبت کنیم..

 

تجهیزات یک موتوورخانه :

 

۱- دیگش

۲- چیلر

۳- پمپ

 

۴- منبع انبساط

۵- مخزن

۶ – لوله ها

 

۷-موتورخانه هوشمند

۸- فشار سنج

۹- چیلر

 

 

قطعات و تجهیزات داخل موتورخانه ها
قطعات و تجهیزات داخل موتورخانه ها

 

 

چیلرموتورخانه :

چیلرها معمولاً در دو نوع جذبی و تراکمی ساخته می شوند بدلیل مصرف برق زیاد توسط چیلرهای تراکمی (کمپرسوری) امروزه چیلرهای جذبی از استقبال خوبی در میان مهندسین مشاور و صاحبان ساختمانهای مسکونی و اداری برخوردار شده اند ، این نوع چیلرها بجای انرژی برق از انرژی حرارتی برای تولید سرما استفاده مینمایند و دارای قطعات متحرک کمتری نسبت به انواع کمپرسوری هستند و با توجه به ماهیت چرخشی کار پمپهای مورد استفاده در آنها میزان خرابی و هزینه های مربوط به تعمیرات آنها کمتر از انواع تراکمی می باشد ، همچنین صدای آنها بسیار کمتر از انواع تراکمی بوده و تقریباً بدون لرزش هستند ، با در نظر گرفتن هزینه های جنبی از جمله هزینه مربوط به خرید امتیاز برق و دیماند مربوطه و همچنین هزینه های جاری چیلر تراکمی ، چیلرهای جذبی از نظر اقتصادی نیز دارای مزیت قابل توجهی هستند.

 

 

قطعات و تجهیزات داخل موتورخانه ها
قطعات و تجهیزات داخل موتورخانه ها

 

 

دیگ موتورخانه :

از معمول ترین مولد های گرمایی،دیگ های حرارت مرکزی می باشند . در دیگ ها انرژی حرارتی از سوخت (که توسط مشعل تولید حرارت می نماید ) گرفته شده و به آن داده می شود .

 

بسته به نوع مصرف، آب می تواند در دیگ ها به آب گرم (۸۷ درجه سیلسیوس)، آب داغ (۲۰۰ درجه سیلسیوس با افزایش فشار آب) و یا بخار تبدیل شود لذا دیگ ها به سه نوع دیگ آبگرم ، آب داغ و دیگ بخار تقسیم می شوند .در دیگهای آب گرم انرژی حرارتی تولید شده توسط مشعل، آب گرم یا داغ را تولید می نماید و سعی می شود که از تولید بخار جلوگیری به عمل آید زیرا در این دیگ ها کنترل و سوپاپی جهت بخار ایجاد شده وجود ندارد و در صورت تولید بخار به دیگ آسیب می رسد.

 

تقسیم دیگ در موتورخانه : 

 

دیگ ها آب گرم از نظر جنس و ساخت به دو نوع : چدنی و فولادی تقسیم می شوند.

 

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09901910-104

ثبت سفارش

خانم دوست عادل

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن