مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری

مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری

مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری

 

مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری از اینکه ما را همچنان دنبال میکنید از شما ممنونیم در مقالات قبلی درباره تک مبدل بودن در پکیج دیواری مطالبی را به اختصار توضیح  داده بودیم اما در این مطلب سعی داریم تا درباره پکیج های دو مبدله و در ادامه درباره اینکه  مبدل  ثانویه در پکیج چه وظایفی را دارد توضیحاتی بدهیم پس با ما همراه بمانید .

 

مبدل چیست؟

 

مبدل پکیج به قطعه ای گفته میشود که همزمان موظف است تا بتواند آب گرم مصرفی داشته باشیم و هم رادیاتور های ما گرم بماند…

و یا به عبارتی هندل کردن آب داغ و رادیاتور گرم داشتن وظیفه یک مبدل خوب در داخل پکیج دیواری است.

 

گفتیم که پکیج های موجود دربازار دو نوع هستند تک مبدل و دو مبدل که خوب درباره تک مبدله ها گفتیم که:

 

تک مبدل بودن درپکیج دیواری:

 

در این نوع مبدل ها هم آبگرم مصرفی و هم گرمایش توسط این مبدل با تماس مستقیم با شعله مشعل تامین می گردد. در این نوع پکیج دیواری زمانی که مصرف کننده درخواست آبگرم را با باز کردن یکی از شیرها به دستگاه اعلام می کند.

 

مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری
مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری

 

بازگردیم به مطلب اصلی خودمان یعنی دو مبدل ها درپکیج دیواری:

 

در این نوع پکیج دیواری از دو نوع مبدل استفاده می شود ، مبدل اصلی (Gas water heat wxchanger ) و مبدل صفحه ای (Water Heat exchanger) .

در این پکیج دیواری برای تامین گرمایش محیط از مبدل اصلی استفاده می گردد به این صورت که در حالت زمستانی پمپ دستگاه فعال بوده و با گردش آب در مبدل اصلی گرمایش تامین می گردد.

 

حال زمانی که مصرف کننده درخواست آبگرم مصرفی را دارد پمپ دستگاه مجددا فعال شده و با گردش آب شهر در مبدل صفحه ای ثانویه آبگرم مصرفی را تامین می کند .

 

مبدل ثانویه به این گونه کار می کند که با قرار گیری آب سرد مصرفی در مجاور آبگرمی که توسط مبدل اصلی ایجاد شده آبگرم مصرفی را تحویل می دهد.

در این پکیج دیواری به جهت ثابت بودن دبی عبوری و کنترل بهتر دمای سیال ، گرادیان حرارت تحت کنترل بوده و آبگرم مصرفی به صورت مطبوع بدست می آید و ضمننا در شرایط کارکرد یکسان ،

 

با توجه به اینکه آبگرم مصرفی با شعله مشعل تماس مستقیم ندارد ، تشکیل رسوب بر جدار داخلی مبدل صفحه ای به مراتب دیرتر از پکیج دیواری تک مبدل اتفاق می افتد.

اصطلاح رایج در پکیج ها برای داشتن انواع مبدل ها دو مبدله مبدلهای ثانویه است که خوب در بالا دلیل گفتن این اسم را برای شما شرح دادیم.

 

مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری
مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری

 

 

سوال: آیا پکیج دیواری تک مبدله بهتر است یا دو مبدله؟

 

باید گفت که وقتی یک قطعه کمکی به همراه قطعه اصلی در داخل یک دستگاه باشد مسلما است که به نحو بهتری انجام وظیفه خواهد کرد لذا در جواب شما مشتری عزیز باید بگوییم که دو مبدل ها بهتر هستند و خوب هزینه بیشتری هم هنگام خرید در مقابل پکیج های تک مبدله دارند

 

اما باید به نیاز خودتان یک دستگاه را تهیه کنید اینکه چگونه متوجه بشویم که تک مبدل خریداری کنیم یا دو مبدل بسته به نوع استفاده ما از پکیج دیواریمان دارد اگر کم مصرف میکنید تک مبدل هم برای شما کافیست اما اگر زیاد مصرف میکنید دو مبدله برای شما لازم است.

 

مبدل اولیه و ثانویه در پکیج دیواری

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: sarah am-si

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام.
    واقعا از صمیم قلب ارزو میکنم هیچ وقت نمیرید. چون خیلی توضیحاتجامع و کامل می دهید. من ازصفر تا۱۰۰ پکیج رااستادشدم.

    1. سلام ممنونم از لطف شما دوست عزیز و اینکه ایشالله که هرسوالی دارید بهش رسیده باشید.

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن