منبع انبساط و پکیج شما

منبع انبساط و پکیج شما

منبع انبساط و پکیج شما

 

منبع انبساط یکی از قطعات مهم در پکیج دیواری است درباره اینکه پکیج دیواری چیست ؟ و نحوه عملکرد آن چگونه است در مطالب قبلی توضیحاتی داده بودیم اما در ادامه مباحث قصد داریم تا درباره تا قطعات پکیج دیواری و اجزای آن ها صحبت کنیم پس با ما همراه بمانید.

 

منبع انبساط چیست؟

منبع انبساط در پکیج وظیفه دارد تا فشار آب گرم را در داخل منبع و مخزن ها بالانس کرده و ضمن حفظ کردن این فشار آب را در داخل رادیاتور و اب مصرفی با فشار منتقل کند و یا به عبارت دیگر یعنی :

منبع انبساط مخزنی است که فشار اضافی سیالات گرم شده را بالانس کرده و کمبود آب در گردش درون سیستم های حرارت مرکزی را جبران می کند.

 

وظیفه منبع انبساط پکیج دیواری در یک پکیج چه چیزهایی درکل است:

 

الف) کم کردن فشار اب گرم در اثر زیاد شدن حجم آب برای نترکیدگی پکیج

ب) جبران نمودن فشار آب کم در دستگاه های گرمایشی

 

منبع انبساط و پکیج شما

 

شرح وظایف برای یک منبع ابساط:

در سیستم های گرمایش مرکزی دمای آب در گردش داخل لوله ها بر اثر حرارت دیدن بالا رفته و به دنبال آن حجم آب در گردش افزایش می یابد.

این افزایش حجم می تواند به لوله ها و اتصالات سیستم گرمایشی فشار وارد کرده و منجر به ترکیدگی و انفجار قسمت هایی مانند دیگ سیستم گرمایش ساختمان شود.

معمولا برای جلوگیری از چنین پیش آمدی شیر اطمینان سیستم گرمایشی وارد عمل شده و قسمتی از آب تخلیه می شود تا فشار به میزان استاندارد کاهش یابد.

با این حال تکیه بر شیرهای اطمینان گزینه مناسبی نمی باشد چرا که از یک طرف ممکن است.

در اثر بروز مشکل فنی وارد عمل نشده و خطراتی ایجاد کنند و از طرف دیگر با باز شدن شیر اطمینان شما حجم قابل توجهی از آب گرم سیستم را از دست خواهید داد.

 

منبع انبساط و پکیج شما
منبع انبساط و پکیج شما

 

پیشنهاد سرویسچی برای این سیستم ها :

 

این مخازن با نصب شدن برروی لوله های رفت و برشگت در پکیج شما و یا در سرراه منبع های ابساط باعث میشوند تا شما به راحتی بتوانید تغییرات به وجود آمده در اثر فشار را متوجه بشویدو آن ها را کنترل کنید بلکه می توانند کاهش فشار آب ناشی از نشتی در سیستم را نیز جبران کنند.

 

انواع منبع های انبساطی عبارتند از :

 

الف) باز

ب) بسته

 

درباره منبع انبساط باز :

همان گونه که از اسم منبع انبساط باز پیدا است، این منابع از نوع مخازنی هستند که به طور مستقیم با هوای آزاد در ارتباط هستند .

و در واقع فشار هوای وارد شده از بیرون بر روی سطح آن ها و مایعات در گردش موجود در آن ها اعمال می شود.

منبع انبساط باز باید همیشه درارتفاعی بالاتر از آخرین مبدل حرارتی در ساختمان قرار داده شود تا بتواند به بهترین شکل ممکن فشار کل سیستم را بالانس کرده و از هدر رفتن آب جلوگیری کند.

به همین دلیل این نوع مخازن را معمولا روی پشت بام نصب می کنند تا هم ارتفاع آن ها نسبت به سایر اجزای سیستم گرمایشی حفظ شود و هم در ارتباط مستقیم با هوا باشد.

 

 

منبع انبساط و پکیج شما
منبع انبساط و پکیج شما

 

منبع انبساط در سیستم های گرمایشی بهتر است که:

 

از آنجا که در یک منبع انبساط باز، فشار هوای داخل سیستم از طریق فشار هوای محیط بیرون تنطیم می شود این مخازن برای سیستم های گرمایشی با فشار کم مطلوب هستند.

چرا که میزان فشاری که به سیستم و مایعات درون آن وارد می کنند با ارتفاع قرار گیری آن و فشار هوا ارتباط مستقیم دارد و نمی تواند فشاری بیش از فشار نثقلی ناشی از اختلاف ارتفاع محل نصب با سیستم گرمایش مرکزی منتقل کند.

 

کلام آخر:

 

شما میتوانید با استفاده از سامانه سرویسچی منبع انبساط را تعویض ویا سرویس نمایید زیرا بدون داشتن متخصص اصلا پیشنهاد نمیشود تا ضمن اینکه خطرناک است نیاز به داشتن قطعه مناسب و یا فن مهارت حتما دیدیه خواهد شد.

 

منبع انبساط و پکیج شما

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: sarah am-si

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن