موتورخانه چیست ؟

موتورخانه چیست ؟

موتورخانه چیست ؟

 

درمطالب قبل درباره اینکه چیلر چیست ؟ و چیلر تراکمی دارای چه مزایایی است ؟ صحبت کردیم و گفتیم که باید هنگام خرید یک چیلر به نوع فرآیندی که آن احتیاج دارد فکر کنیم و تصمیم بگیریم در ادامه مباحث چیلر ها درباره اینکه چیلر جذبی چه تفاوتی با چیلر تراکمی چیست هم صحیت هایی به میان آوردیم از دلایل مهم انتخاب یک چیلر نداشتن فضا مناسب برای کولر های گازی که بیرون کار محسوب میشدند بود..

 

در ادامه همین مطلب با استفاده از تجربیات و اطلاعات روز دنیا درباره موتورخانه ها خواهیم گفت تا شما مشتری و یا خواننده عزیز ذر ابتدای راه درباره موتور هانه ها بهتر بدانید و در مقالات بعد درباره نحوه راه اندازی سرویس و نگهداری آن ها خواهیم گفت..

 

موتورخانه چیست ؟

در اصطلاح انگلیسی به موتورخانه ها مکانیکال روم گفته میشود که همانطور که میدانیم روم به معنی اتاق و یا مکان و فضا و مکانیکال هم به معنای موتور مانند است که از جمع آن ها موتورخانه تولید میشود یعنی اتاق و یا فضایی که در آن یک یا چند دستگاه مکانیکی قرار دارد..

 

مکانیکال دارای چه وظایفی است ؟

 

از مهم ترین و یا شاید اصلی ترین وظایف در مکانیکال روم در ساختمان ها دادن آب گرم و یا گرم نمودن رادیاتور های داخل ساختمان هاست که با استفاده از چرخیدن  گرمایش در لوله های آب گرم در درون سقف ها و یا رادیاتور ها میتوانیم از آب گرم و محیطی گرم بهره ببریم

 

سوال : در پی تماس های شما مشتریان عزیز درباره اینکه آیا برای گرم نمودن ساختمان ها حتما نیاز به موتورخانه ها هستند یا خیر ؟

میتوانیم پاسخ دهیم که در بیشتر و یا اکثر ساختمان های اداری و یا مسکونی مخصوصا در زمان هایی که نچدان هنوز پکیج و یا وسایل گرمایشی دیگر وارد بازار نشده بودند…

از موترخانه ها حتما جهت گرم نمودن محیط و اب مصرفی خود استفاده میشد اما خب میتوان گفت که با به وجود آمدن امکانات جدید در عرصه علم و فناوری اکنون میتوان نیمی از قسمت گرمایش متازل را مدیون پکیج دیواری و یا آبگرمکن ها دانست.

لذا نمیتوان دقیق گفت که پکیج بهتر است و یا موتورخانه ها ، اما خالی از لطف نیست که بگوییم موتورخانه ها نسبت به پکیج ها کاربرد های بهتر و بالاتری از خودشان نشان داده اند زیرا هم کم تر نیاز به سرویس دا رند و بیشتر باید نگهداری شوند تا پکیج ها ..

 

 

موتورخانه چیست ؟
موتورخانه چیست ؟

 

 

موتورخانه چیست ؟

 

و درکل برای موتورخانه ها میتوان این کاربرد ها را به کار برد : 

 

بنابر کاربری ساختمان و سیستم های تاسیسات آن در اندازه های مختلفی ساخته می شوند. در ساختمان هایی که از سیستم های حرارت و سرمایش مرکزی استفاده می کنند ابعاد موتورخانه بزرگتر می شود. در این نوع از ساختمان ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا انتقال داده می شود که کنترل و تعمیر آن ها را آسان تر می کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات ، موتورخانه گویند.

برای سیستم های تولید بخار (در نیروگاه ها ، بیمارستان ها ، هتل ها و ..) نیز موتورخانه تعبیه می شود که به آن موتورخانه بخار گفته می شود.

معمولا هدف تجهیزاتی که در موتورخانه هستند ، تهویه مطبوع و گرمایش ساختمان است. در سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش ، روش های متتعددی به کار گرفته می شود و بنا بر هر کدام از این روش ها تجهیزات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

موتورخانه چیست ؟
موتورخانه چیست ؟

 

 

همانطور که در متن بالا دیددیم از موتورخانه ها معمولا در ساختمان های بزرگ با طبقات بالا استفاده میشود لذا هندل نمودن ساختمان و واحد های موجود در ساختمان ها با پکیج و یا وسایل گرمایشی دیگر هم بیشتر شامل هزینه است و هم نیازمند رسیدگی بیشتر که مرقون به صرفه نیست ..

 

ما درسامانه آنلاین سرویسچی همیشه و درهمه حال برای رضایت شما مشتریان عزیز میکوشیم باشد که مورد توجه شما مشتریان قرار گرفته باشد ..

 

موتورخانه چیست ؟

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن