نحوه تنظیم تسمه در کولرهای آبی

نحوه تنظیم تسمه در کولرهای آبی

نحوه تنظیم تسمه در کولرهای آبی:

 

در این مطلب قصد داریم طریقه تنظیم کردن تسمه در کولرهای آبی را شرح دهیم.

 

تسمه کولر آبی را با دقت مشاهده و مورد بررسی قرار دهید:

 

برای سالم ماندن دینام کولر باید از سلامت تسمه کولر اطمینان حاصل کنید. برای مطمئن شدن تسمه را مشاهده و بررسی کنید. در صورتی که در تسمه کولر آبی پارگی، ترک خوردگی یا افتادگی به چشم خورد توصیه می شود حتما آن را با یک تسمه آکبند تعویض کنید.

 

از جا در آوردن و همچنین جا انداختن تسمه کولر امر ساده ای می باشد.اگر قصد دارید تسمه را دربیاورید بایستی تسمه را از سمت پایین به طرف خود بکشید تا از محور موجود خارج شود. وقتی تسمه فرسوده شده را با تسمه آکبند تعویض می کنید،حتما تغییر در خنک تر شدن باد کولرتان را احساس خواهید کرد.

 

صداهای ناهنجاری که کولر از خود تولید می کند به دلیل وجود خراش های متعدد بر روی تسمه می باشد. اگر تسمه مستهلک و خراب شده، تسمه را تعویض نمایید. اگر قصد دارید تسمه را تعويض کنید باید به ضخامت و طول تسمه توجه کنید. شماره هایی که روی تسمه نوشته شده است را به ذهن بسپارید و یک تسمه با همان مشخصات را خریداری کنید.

 

طریقه تنظیم کردن تسمه در کولرهای آبی :

 

جهت تنظيم تسمه کولر ابی بايستی پيچ هاي پايه الكتروموتور را شل كنید و بعد پايه را به شکلی جا به جا كنید كه تسمه نه شل باشد كه روي پولي ها كمانه كند و نه آنقدر سفت باشد كه محور را تحت تنش قرار دهد و منجر به خرابی بوش و ياتاقان ها شود و يا باعث سوختگي موتور شود.

 

نحوه تنظیم تسمه در کولرهای آبی
نحوه تنظیم تسمه در کولرهای آبی

 

سفت یا شل بودن تسمه در کولرهای آبی:

 

خوب ترین شکل تنظیم تسمه کولر آبی این هست كه اگر تسمه را نزديك پولي كوچك توسط دو انگشت به هم نزديك كنيم به اندازه يك بند انگشت با یکدیگر فاصله داشته باشند.

يا اينكه اگر اقدام به خاموش کردن موتور کردیم  فورا فن متوقف نشود بلكه تقریبا پنج تا شش دور بزند و بعد از آن به طور کامل توقف کند.

 

رگلاژ کردن تسمه کولر ابی:

در صورتی که تسمه کولر آبی سفت یا کمی شل باشد، با رگلاژ کردن دینام کولر این مشکل بر طرف خواهد شد. جهت انجام این کار لازم است تا چهار پیچ که در زیر دینام کولر آبی قرار دارد را باز کنید و برای سفت‌ تر‌ کردن، دینام را بالا‌تر و برای شل‌تر کردن، دینام را پایین‌ تر بکشید و دو مرتبه پیچ ها را محکم کنید.

 

نحوه تنظیم تسمه در کولرهای آبی
نحوه تنظیم تسمه در کولرهای آبی

 

دلیل اهمیت تسمه در کولرهای آبی چیست؟

 

سفتی و شلی بیش از حد تسمه کولر آبی منجر به سوختن موتور می شود در نتیجه تسمه کولر نه باید زیاد شل و نه باید زیاد سفت باشد.

در بعضی موارد مشاهده می کنید که تسمه استاندارد و سالم می باشد ولی شل یا سفت می باشد در این مواقع حتما باید رگلاژ موتور انجام شود.

 

 

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام با تشکر از اطلاعات فنی شما که در اختیار کاربران قرارمی دهید . با پرس و جویی که از تعمیر کاران کردم فاصله تنظیم تسمه در نزدیکی پولی کوچک باید یک انگشت (حدود هشت سانت )فاصله داشته باشد بسته به جنس تسمه در حالیکه شما ذکر کرده اید یک بند انگشت ( من این فاصله را امتحان کردم موقع روشن شدن تسمه بکس وباد میکند ) بهرحال با ریگلاژ تنظیم میشود لطفا” در مورد تعویض یاتاق کولر توضیحاتی بدهید اگر یاتاقان ها گریپاژ کرده و مدت زیادی تعویض نشده باشد چه باید کرد از راهنمایی شما سپاسگزارم

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن