نحوه تنظیم شناور کولر آبی

نحوه تنظیم شناور کولر آبی

نحوه تنظیم شناور کولر آبی:

 

در این مطلب قصد داریم در مورد طریقه تنظیم کردن شناورهای کولر ابی توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

تنظیم کردن شناور کولر ابی امری ساده می باشد، تنظیم شناور باید به شکلی باشد که در زمان کار کردن موتور، آب از دریچه اطمینان به بیرون ریخته نشود.

 

برای این کار مراحل ذیل را دنبال کنید:

 

برای بدست آوردن اطلاعات تماس با سرویسکاران کولر آبی می توانید از طریق سایت سرویسچی اقدام به ثبت سفارش آنلاین کنید.

 

در قدم اول دریچه اطمینان کولر آبی را با دقت باز کنید و تشتک پایین را به خوبی بشویید.در صورتی که کف کولر آبی شما به مقدار زیادی رسوب گرفته باشد می توانید با استفاده از مواد جرمگیر عمل شستشو را انجام دهید.تا جرم مورد نظر به طور کامل و صحیح از بین رود.

 

توجه کنید که شناور های قدیمی که در بازار وجود دارند یا به صورت دو قطعه پلاستیکی زانویی شکل می باشد که با یک پیچ تنظیم بهم متصل شده اند و در انتهای آنها یک حباب پلاستیکی قرار دارد و یا به صورت یک میله ی فلزی متصل به یک حباب پلاستیکی می باشند.

نحوه تنظیم شناور کولر آبی
نحوه تنظیم شناور کولر آبی

 

طریقه تنظیم شناور کولر آبی در مدل های جدید موجود در بازار:

 

با وجود شناورهای جدید در بازار مشکلات شناورهای قدیمی تر بر طرف شده است و با رتبه بندی از ۱ تا ۸ که روی حباب پلاستیکی موجود است می توان اندازه آب داخل کولر را با چرخاندن حباب به سادگی تنظیم کرد در نتیجه تنظیم شناور کولر آبی به آسانی انجام می شود. در مرحله بعد باید فلکه آب کولر را باز تا از سلامت آن مطمئن شوید.

 

در این قدم می توانید شناور کولر را به آرامی با دست بالا بیاورید تا اطمینان حاصل کنید که عمل قطع کردن را به طور صحیح انجام می دهد یا خیر در صورتی که عمل قطع کردن به طور صحیح صورت نمی گرفت یا آب بدرستی وارد کولر نشد حتما شناور را عوض کنید.

 

وقتی که شناور را کنترل کردید دوباره شیر تخلیه و آبگیری کولر را ببندید. موقعی که شیر تخلیه را کاملا بستید کف کولر را بررسی کنید تا چکه نکند.

 

نحوه تنظیم شناور کولر آبی
نحوه تنظیم شناور کولر آبی

 

توجه کنید اگر تنظیم شناور کولر آبی بدرستی انجام شده باشد سطح آب به اندازه یک سانتی متر پایین تر از حداکثر مقدار ارتفاع شیر تخلیه متوقف شده باشد، اگر به این گونه نباشد باید تنظیم شناور کولر را دوباره انجام دهید زیرا که به درستی انجام نشده است.

 

به این نکته توجه کنید که کولر تراز باشد و محل قرار گیری آن به گونه ای باشد که آب کف کولر در یک قسمت خاص جمع نشود.

 

 

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن