نحوه عملکرد کولر گازی

نحوه عملکرد کولر گازی:

در این مطلب قصد داریم در مورد طریقه عملکرد کولر گازی در حالت سرمایش و حالت گرمایش و همچنین راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در فصول سرد سال توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

نحوه عملکرد کولر گازی در حالت سرمایش:

 

گاز مبرد در درون کمپرسور جمع می شود و با فشار به طرف کندانسور می رود و وقتی که در آنجا رسید گرمای خود را از دست می دهد و به مایع تبدیل می شود.

بعد از آن مایع ای که از کندانسور خارج می شود از لوله مویی و یا شیر انبساط رد می شود و دچار افت فشار بسیار زیاد می شود که به سبب این افت فشار مقدار کمی حالت دو فازی مایع و گاز به خود می گیرد و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می شود.

در مکان اواپراتور تحت تأثیر دمای محیط ، تبخیر و مجددا تبدیل به گاز شده لذا سرمای خود را به محیط یا همان لوله های اواپراتور پس می دهد.

 

هوای موجود در اتاق با چرخش پروانه فن داخلی یا همان فن ایندور از یک سمت یونیت درونی وارد شده و بعد از اینکه از ما بین لوله های اواپراتور می گذرد، سرد شده و از سمت دیگر به درون اتاق هدایت می گردد. مبرد تبخیر شده در اواپراتور دوباره توسط کمپرسور مکش شده و این فرآیند ادامه پیدا می کند.

 

نحوه عملکرد کولر گازی در حالت گرمایش:

 

طریقه عملکرد در حالت گرمایش به این شکل است که در این حالت سیکل فوق از طریق یک شیر چهارطرفه تغییر می کند و گاز مبرد گرم شده در کمپرسور، به طور مستقیم به سمت اواپراتور هدایت می شود و در آنجا به دلیل از دست دادن گرمای خود سبب گرم شدن لوله های اواپراتور و در نتیجه گرم شدن محیط خواهد شد.

 

نحوه عملکرد کولر گازی

 

راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در فصل سرما:

 

با شروع فصل سرما از نوع دیگر از انواع کارایی کولرگازی اسپلیت استفاده می شود که آن سیستم گرمایش کولر گازی می باشد و برای منازل،ادارات، مغازه ها و مکان های کوچک مناسب می باشد.

 

راه اندازی سیستم گرمایش کولرگازی امری ساده و حساس می باشد. دلیل آن این است که در حالت سرمایش کولر پس از ترموستات کمپرسورش خاموش خواهد شد.ولی در حالت گرمایش بعد از اینکه دستگاه شروع به گرم کردن فضا کرد به حالت برفک زدائی می رود تا اقدام به آب کردن برفک بیرونی کند. و بعد از آن دوباره به حالت گرمایش تغییر می کند.

 

نکته قابل توجه برای راه اندازی کولر گازی وقتی که در حالت گرمایش قرار دارد این می باشد که می توانید با استفاده از دکمه MODE که بر روی کنترل دستگاه قرار دارد گزینه HEAT را انتخاب کنید و دما را روی ۲۵ یا ۳۰ درجه تنظیم کنید.

 

حدودا پنج دقیقه زمان می برد تا دستگاه باد گرم تولید کند.چند لحظه منتظر بانید زیرا باید پنل درونی به طور کامل گرم شود و بعد از آن فن شروع به کار کردن کند اما اگر اگر زمان مذکور بیش از حد به طول انجامید به احتمال زیاد گاز دستگاه شما خالی شده است دستگاه شما گاز ندارد و نیاز دارد که شارژ شود.

 

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن