نصب کولرگازی در مناطق ۲۲ گانه تهران

نصب کولرگازی در مناطق 22 گانه تهران

نصب کولرگازی در مناطق ۲۲ گانه تهران

 

درمطالب پیشین درباره کولرهای گازی و اینکه کولرگازی  پرتابل چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ به اختصار صحبت کردیم و گفتیم که برای اینکه بتوانید یک نصب و یا تعمیرات خوبی داشته باشید باید حتما نسبت به فعالیتتان اطلاعات کافی داشته باشید…

 

در مطالب قبل یعنی مطلب های عیب یابی کولرگازی و همچنین کولرگازی پرتابل معایب کولرگازی  پرتابل مزایای کولرگازی پرتابل و یا غیره به اختصار توضیحاتی داده بودیم و همچنین گفتیم که موارد استفاده کردن کولرگازی در کجاست لذا با ما باشید تا درباره شرایط نصب یک کولرگازی با شما صحبت کنیم.

 

کولرگازی چیست ؟

 

به یک وسیله الکرتونیکی که به صورت هندسی کشیده و یا بیضی مانند است و همچنین دارای لوله آب میباشد و از برد و یا پره هایی تشکیل شده است و همچنین هم سرمایشی است  هم گرمایشی یعنی هم در فصل سرما قابل استفاده است و هم فصل گرما کولرگازی گفته میشود.

 

نصب کولرگازی در مناطق 22 گانه تهران
نصب کولرگازی در مناطق ۲۲ گانه تهران

 

قطعات یک کولرگازی کدام است ؟

 

۱- از اصلی ترین قطعات کولرهای گازی بردهای الکترونیکی آن هاست

۲- کمپرسور و یا موترو کولرها

۳- الکترو فن ها یونیت خارجی

۴-شیرچهارراهه

۵-الکترو فن یونیت داخلی

۶-پروانه فن

۷-کندانسور یونیت خارجی

۸-اواپراتور یونیت داخلی

۹- پروانه فن یونیت خارجی

۱۰- شیر رفت و برگشت

۱۱-محافظ دیجیتالی دوشاخه ای

۱۲-پمپ تخلیه آب

 

تفاوت ها : 

درباره تفاوت های عمده بین داکت اسپلیت ها و با چیلر که در اکثرمواقع متاسفانه اشتباه گرفته میشود به اختصار توضیح دادیم و همچنین گفتیم بین کولرگازی پرتابل با اسپیلت چه تفاوتی هایی دیده میشود …

 

اما خوب برای نصب هرکدام از لوازم بالا نیازمند یک سری جوانب ایمنی و یا راهکار ها هستیم که ما درپایین درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

 

شرایط ایمنی برای نصب یک کولرگازی کدام است ؟

 

الف) انتخاب جای مناسب برای نصب یک کولرگازی انتخاب بهترین محل برای نصب پنل داخلی و بخش خارجی کولر گازی که هم از لحاظ توزیع هوا و هم از لحاظ امنیت کولر شرایط مناسبی داشته باشد.دانستن و رعایت این نکات هنگام نصب کولر گازی کمک بزرگی به صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد سرمایش و گرمایش مطلوب خواهد کردبرای جلوگیری از استهلاک کولر گازی حتما دمای آن را به نحو مناسبی تنظیم کنید.

سیستم های داخلی کولر گازی را در معرض هوای مرطوب و گرم بیرون نصب نکنید زیرا باعث از دست رفتن سرمایش و تقطیر رطوبت و در نهایت جمع شدن آب در اطراف کولر گازی خواهد شد.در بستن سیم های برق روی ترمینال دقت کافی داشته باشید تا محکم بسته شوند در صورتی که محکم نباشند باعث می شود که ولتاژ کافی به کولر نرسیده و برد الکترونیکی و ترانس را با مشکل روبرو خواهد کرد.

 

نصب کولرگازی در مناطق 22 گانه تهران
نصب کولرگازی در مناطق ۲۲ گانه تهران

 

ب) مسدود کردن لوله ها در زمان لوله کشی از نکات نصب کولر گازی

 

با توجه به آلودگی شهر تهران، یک نصاب کولر گازی تهران باید در زمان نصب کولر گازی حتما توجه داشته باشد که ذرات معلق یا گرد و غبار وارد لوله های مبرد کولر نشود.این ذرات معلق احتمال دارد سبب مسدود شدن لوله موبین گردد و سبب آسیب رسیدن به کمپرسور و کاستن عمر و بازدهی کمپرسور کولر گازی گردد

 

.پس در زمانیکه سر لوله ها باز است حتما لوله ها را به کمک درپوش مسدود نمایید.قبل از اینکه لوله کشی را شروع کنید حتما لوله های مسی را قبل از انجام عملیات لوله کشی حتما بوسیله گاز ازت تمیز کنید تا ذرات ریز کاملا تخلیه گردند.از ورود آب به داخل لوله های مبرد جلوگیری نمایید چرا که با ورود آب به سیستم و لوله های مبرد باعث مسدود شدن لوله موبین می گردد و سبب آسیب رساندن به کمپرسور می گردد.

 

در زمانیکه سر لوله ها باز است حتما احتیاط کنید تا آب وارد لوله ها نشود و در روزهای بارانی لوله کشی را انجام ندهید زیرا احتمال دارد که آب باران و رطوبت به داخل لوله ها راه یابد.

پس از باز کردن درپوش مخصوص لوله ها بلافاصله لوله ها را به سیستم متصل نمایید.ورود رطوبت و هوا به داخل لوله ها سبب ایجاد فشار غیرطبیعی شده و اسیدهای مخرب تولید می کند و در نهایت به کمپرسور آسیب وارد می کند.

برای تمیز کردن داخل لوله سیکل مبرد هرگز از اکسیژن استفاده نکنیداین عمل باعث انفجار در سیکل می شود و در زمانیکه اکسیژن در محفظه کمپرسور و ترکیب شدن آن با روغن کمپرسور سبب آتش سوزی و یا حتی انفجار کمپرسور خواهد شد.

 

پس از اتمام نصب و لوله کشی کولر گازی، تمام اتصالات و لوله ها را نشت یابی کنید.

 

ج) سیکل مبرد:

 

از موارد مهم : برای لوله کشی کولر گازی حتما مسیری را انتخاب کنید که به خم کاری کمتری نیاز داشته باشد و حتما در هنگام لوله کشی مراقب خم های لوله و زانوها باشید. برای خم کردن لوله ها از لوله خم کن و با زاویه مناسب استفاده کنید.

 

نکته :  به شیر سه راهه کولر گازی توجه نمایید تا در زمان کارکرد دستگاه این شیر بسته نباشد تا گاز بتواند به کمپرسور برگردد.

 

نصب کولرگازی در مناطق ۲۲ گانه تهران

 

استفاده از اتصالات ایمن و همچنین نصب دقیق و با دقت کولرگازی در محلی مناسب با رعایت نکات ایمنی میتواند یکی از موارد مهم درهنگام نصب کولر گازی باشد.باید دقت داشته باشید که از محکم شدن اتصالات بر روی محل نصب کولر گازی مطمئن شوید.همچنین مکان انتخابی بر روی سیمکشی برق توکار ساختمان نباشد که باعث اتصال برق و به وجود آمدن اتفاقات خطرناکی میشود.

 

دیوار و یا محل نصب کولرگازی را دفت نمایید که خیس و یا نمدار نباشد گاهی امکان دارد دیوار دارای نم نشتی لوله اب در داخل باشد که موجب سستی و نا امن بودن دیوار میشود که باید از محل نصب مطمئن باشم.

 

نصب کولرگازی در مناطق ۲۲ گانه تهران

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن