نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی

نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی

نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی:

 

در این مطلب قصد داریم در مورد علت شوره در کولرهای آبی و چند نکته جهت رفع شوره ها را شرح دهیم تا با مطالعه این مطلب بتوانید به سادگی این کار را انجام دهید و از شر شوره های موجود در کولرتان خلاص شوید.

 

دلیل شوره زدن در کولر آبی چه چیزی است؟

 

املاحی که در آب ها موجود می باشند سبب می شود که شوره ها در کولرهای آبی ایجاد شوند. وقتی شوره های ایجاد شده در کولرهای آبی رفع نشود امکان ایجاد اختلال در اکثر سیستم های خنک کننده آبی وجود دارد و همچنین علاوه بر اختلال در عملکرد سیستم، موجب خرابی و فرسوده شدن پیش از موعد قطعات درون آن می شود.

 

هر چقدر مقدار ماندن آب در ظرف کف کولر آبی بیشتر باشد و عوض نشود، سبب غلیظ شدن بیشتر آب و زیاد شدن املاح در آب و در نتیجه ایجاد شوره می شود. مخصوصا بعد از ظهرها که دمای هوا بیشتر می باشد،این امر موجب شده است تا آب های موجود در کولرهای آبی بیش از حد معمول بخار شوند و هر چقدر آب بیشتر از حد معمول خود بخار شود غلظت املاح بیشتر می شود و سبب شوره زدن در پوشال های کولر می شود.

 

نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی
نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی

 

چهار نکته مهم جهت رفع شوره کولر آبی:

 

۱٫ جهت رفع شوره کولر یکی از گزینه ها تخلیه و جایگزین کردن هر روزه آب ظرف کف کولر مخصوصا در منطقه هایی که کولرها زیاد شوره می زنند می باشد.

 

۲٫ تعبیه و نصب کردن لوله های کوچک سرنگ در درون کولر آبی راهی دیگر است تا این امکان را فراهم کند که به طور همیشگی آب کولر را تخلیه کند و این اجازه را ندهد که آب قدیمی و دارای املاح زیاد در ظرف کف کولر باقی بماند.

 

۳٫ گزینه بعدی این می باشد که جهت رفع شوره کولر آبی می توان از رسوب گیرها استفاده کرد و همچنین روش رسوب شکنی و از بین بردن جرم کولر آبی. با استفاده از روش مذکور می توان با ممانعت از تراکم املاح، اثر مخرب بودن رسوبات را بی اثر کرد.باید یک بطری از رسوبگیر را تکان دهید و داخل آب کولر و نزدیک ترین محل به پمپ بریزید.

 

رسوبگیر از تشکیل رسوب در مسیرهای آبرسانی و آبریز و نیز بر روی پوشال ها جلوگیری میکند و دائما مواد معدنی محلول در آب را شناسایی و در نهایت علاوه بر جلوگیری از متراکم شدن، سبب ته نشین شدن آن ها در کف تشتک کولر می شود.

 

۴٫ در حال حاضر یک محقق ایرانی توانسته است تا یک شوره گیر کولر آبی بسازد. شوره گیر کولر آبی به صورت گلوله ای از اسید چرب ( روغن تالو) ساخته شده است که این توانایی را دارد که یون های موجود در آب را جذب کند.

 

نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی
نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی

 

محل قرارگیری این شوره گیر در تشتک کولر آبی است و با هر آبی که وارد کولر می شود چرخش پیدا می کند و تبادل یونی انجام می دهد. این شوره گیر از نشست رسوب روی پوشال ممانعت می کند. به شکلی که اگر در اواخر فصل گرما، روی پوشال آب ریخته شود، این رسوبات به سادگی از روی پوشال پاک می شوند.

 

 

نکاتی جهت رفع شوره در کولر آبی

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن