وظیفه پرشر هوا در پکیج چیست؟

وظیفه پرشر هوا در پکیج چیست؟

وظیفه پرشر هوا در پکیج چیست؟

 

در این مطلب قصد داریم درباره وظیفه پرشر هوا در پکیج های دیواری توضیحاتی را ارائه دهیم.و همچنین وظیفه ای که فن و پرشر سوییچ هوا در انواع پکیج های بوتان و ایران رادیاتور ایفا می کند را شرح دهیم.

 

وظیفه فن و پرشر سوئیچ هوا در پکیج بوتان و ایران رادیاتور:

 

کارکرد مناسب و صحیح فن به وسیله ی یک پرشر سوئیچ که توسط یک شیلنگ سیلیکونی به ونتوری فن وصل شده است تحت کنترل قرار می گیرد.

 

پرشر سوییچ یک قطعه ی دیافراگم و یک قطعه میکروسوئیچ دارد که قسمت بالایی و پایینی این دیافراگم به ترتیب به فشار مثبت و منفی وصل می شوند.

 

با توجه به نوع طراحی ونتوری تعبیه شده در فن، فشار مثبت و منفی در ونتوری به وجود می آید. وقتی که فن استارت کار کردن را میزند، فشار داخل ونتوری از فشار داخل سبب عمل کردن میکروسوئیچ داخلی آن می شود.

 

اگر که فن خاموش باشد و کار نکند ارتباط بین ترمینال مشترک (P) و ترمینال معمولا بسته (NC) برقرار است و در صورت حرکت فن و ایجاد فشار، اتصال بین ترمینال مشترک (P) و ترمینال معمولا باز (NO) برقرار خواهد شد.

 

موردی که باید به آن توجه زیاد شود این است که پیش از شروع به راه اندازی دستگاه، ارتباط بین ترمینال مشترک و ترمینال معمولا باز توسط برد کنترلی بررسی می شود تا از قطع بودن آن اطمینان حاصل شود که این کنترل به منظور اطمینان خاطر از عدم دستکاری و یک سره بودن پرشر سوئیچ هوا در نظر گرفته شده است.

وظیفه پرشر هوا در پکیج چیست؟
وظیفه پرشر هوا در پکیج چیست؟

 

چگونه پرشر هوا را تست کنیم؟

 

جهت امتحان کردن سلامت پرشر سوئیچ فن باید آوومتر را در حالت بیزر قرار دهیم و دو سر سیم های اتصال را به محل اتصال فیش های برق پرشر سوئیچ وصل کنیم.

سپس دستگاه را روشن کرده و پس از روشن شدن فن می بایست اتصال برقرار شده و صدای بیزر شنیده شود. البته اگر پرشر سوئیچ دارای سه محل اتصال فیش باشد یکی از آن ها مشترک بوده و رابطه بین دیگر فیش ها با مشترک به صورت NC و NO می باشد.

 

در صورتی که قصد دارید تست پرشر هوا را بدون استفاده از دستگاه انجام دهید، می توانید عمل مکش یا دهش را به شکل غیر طبیعی یعنی با استفاده از دهان انجام دهید.

 

البته پرشر فن یا همان حسگر فشار هوا معمولا با فشارهایی بین پنجاه تا صد و بیست پاسکار کار می کند که در زمان تست مصنوعی باید در نظر گرفته شود.

 

اگر مسیر خروجی مسدود شد فشار درون هر دو شیلنگ مثبت می باشند و در نتیجه دیافراگم به حالت اول بار می گردد.

 

تست پرشر سوئیچ هوا در موقع کارکردن:

 

در صورتی که فن خاموش باشد باید باز بودن مدار پرشر سوئیچ هوا را توسط اهم‌ متر مورد کنترل و بررسی قرار داد.

 

در صورتی که فن روشن باشد بایستی بسته بودن مدار پرشر سوییچ هوا را توسط اهم‌ متر کنترل و مورد بررسی قرار داد.

 

برخی از علائمی که نشان دهنده خرابی پرشر سوئیچ هوا می باشند:

 

۱٫ فن روشن نخواهد شد به این دلیل که برد پیش از استارت فن پرشر سوئیچ هوا را چک و مورد بررسی قرار می دهد و بعد فرمان شروع به کار کردن فن پکیج دیواری را صادر می کند.

 

۲٫ در صورتی که فن خاموش می باشد و اگر با جدا کردن لوله آنتی کندانس فن روشن نشود ولی با کشیدن یکی از سیم‌های پرشر سوئیچ هوا فن روشن شود و شروع به کار کند پرشر سوئیچ هوا خراب است.

 

محل نصب کردن پرشر سوئیچ هوا:

در بالاترین قسمت داخلی پکیج دیواری و بالای محفظه احتراق که در نزدیک‌ترین مکان به فن قرارگرفته است.

 

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام من یک پکیج
  اپتیما اکبند دارم میخوام
  این دستگاه را بجای کارکردن
  با گاز از منبع اب گرمکن
  استفاده کنم لطفا بفرمغیید
  ایا امکان داره اینکار در
  ضمن اگر نقشه برد الکترونیکی
  داشته باشید بنده حاضرم از
  شما بخرم رشته من
  ا لکترونیک هست تا بهتر
  سنسورهای خروجی دستگاه را
  شناسای کنم ممنون
  میشم اگر کمک کنید
  زهره وند همدان

 2. سلام
  پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF دارم مشکل من این است که الارم ۴۰ ۶۰ ۸۰ روی پنل نمایان میشود ولی صدای فن می اید و روشن میباشد، ایا این مشکل هم از پرشر سوویچ میباشد؟ شما در مورد گفتید که شامل مشکل من نمیشه
  با تشکر

  1. سلام ممنون از شما برد دستگاه مشکل داره و یا نیاز به تعویض و یا تعمیر داره که باید از نزدیک این مورد رو دید تا نظر قطعی داد. درصورت داشتن ثبت سفارش خانم دوست عادل در خدمت شماست

 3. سلام.آبگرمکن بوتان مدل اوپتیما دارم ..فن کار نمیکنه و چراغ قرمز روشن میشه وآبگرمکن روشن نمیشود.آب و پمب در جریان .علت از پرشرسوئیچ هوای ؟؟؟؟ممنون میشم از راهنمایتون

  1. سلام اون ابگرمکن نیست پکیجه به نظرم شما چون هنوز فن مهارت کافی ندارید دست نزنید بهش

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن