چیلر تراکمی چیست ؟

چیلر تراکمی چیست ؟

چیلر تراکمی چیست ؟

 

در مطلب قبل یعنی درمطلب سرویس چیلر شما با سرویسچی گفتیم که از انواع مختلف چیلرها چیلرهای تراکمی هستند و نباید نسبت به آن ها بی تفاوت بود …

زیرا در بسیاری از ساختمان های اداری وجود همین چیلر ها کار را برای ساکنان داخل این ساختمان ها آسان نموده است برای همین قابل ذکر است که این نوع چیلر ها نباید بدون اطلاعات کافی نصب گردد …

زیرا تفاوت هایی بین چیلر های تراکمی و جذبی وجود دارد که با دانستن این تفاوت ها بهتر و راحت تر میتوانید نسبت به تهیه هرکدام از آن ها اقدام نمایید ..

در ابتدا توضیحی مختصر برروی مطالب قبل داشته باشیم بعد به مطلب اصلی خواهیم پرداخت :

 

چیلر چیست ؟

 

گفتیم که چیلر دستگاهی است که با آن میتوان به راحتی آب را تبدیل به هوای خنک نمود یعنی بر اساس سیکل تبرید تراکم جذبی یا بخار، حرارت را از مایعی که معمولا آب می باشد، می زداید.

از این مایع می توان به عنوان خنک کنندگی هوا و همچنین دستگاهها استفاده کرد و معمولا بصورت سیکل و در درون یک مبدل حرارتی جریان پیدا می کند.

 

چیلر ها در ساختمان های بزرگ از جمله تجهیزات تولید سرما محسوب می شوند که با شناخت صحیح از این وسایل سرمایشی، می توان در میزان مصرف انرژی صرفه جویی داشت.

 

 

چیلر تراکمی چیست ؟
چیلر تراکمی چیست ؟

 

 

چیلر تراکمی چیست ؟

 

دیدید که از انواع مختلف چیلر ها میتوانیم چیلرهای جذبی و یا چیلر های تراکمی را نام برد …

که در بیشتر مواقع از این دو نوع چیلر استفاده میشود ما در ادامه همین مطلب به چند مورد از تفاوت های این دو چیلر خواهیم پرداخت پس با ما همراه بمانید …

 

چیلر تراکمی چیست ؟

 

چیلر ها به دو دسته الف )  چیلر تراکمی و  ب) چیلر جذبی تقسیم می شوند. البته بعضی چیلر ها بر مبنای خنک کردن ماده مبرد است که به سه دسته هوا خنک و تبخیری و آب خنک تقسیم بندی می شوند

 

چیلر های تراکمی توسط انرژی الکتریکی و چیلر های جذبی توسط انرژی حرارتی سبب ایجاد سرما و برودت می شوند. در چیلر های تراکمی عمل تراکم گاز ابتدا در کمپرسور انجام می شود.

 

روش عملکرد چیلر های تراکمی :

 

این گاز پس از وارد شدن به کندانسور بوسیله آب و یا هوای محیط خنک می گردد و سپس به مایع تبدیل می شود. این مایع با عبور کردن از لوله مویین یا شیر انبساط وارد اواپراتور (خنک کننده) می شود که در فشار کمتری قرار دارد و همین فشار است ….

که باعث تبخیر مایع می گردد و در نتیجه مایع سرد کننده، از محیط خنک کننده، حرارت نهان تبخیر خود را می گیرد مواردی را که در ارتباط با خنک کننده می باشند را خنک می کند و در نهایت گاز ناشی از تبخیر، به کمپرسور منتقل می گردد.

 

چیلر تراکمی چیست ؟
چیلر تراکمی چیست ؟

 

اقسام تشکیل شده در چیلرهای تراکمی :

 

چیلر های تراکمی از چهار قسمت تشکیل شده است که شامل:

 

۱-کندانسور 

۲- اواپراتور

۳- شیر انبساط

۴- کمپرسور

 

در اواپراتور مبرد به صورت مایع اشباع یا نزدیک به مایع اشباع در دمای پایین و فشار پایین وارد می شود و با عمل گرفتن گرما از هوا یا آب(سیال ناقل) در همان فشار پایین به بخار تبدیل می شود. این گرما باید از مبرد جدا شود.

 

وظیفه اصلی چیلرها چیست ؟

 

میتوان گفت به طور کلی چه در چیلر جذبی و یا چیلرهای تراکمی وظیفه اصلی آن ها عبارت است اساس کار سیستم های تراکمی یا ضربه ای و همچنین جذبی ایجاد شرایطی می باشد که در آن امکان انتقال حرارت به محیط های اطراف ایجاد گردد.

 

گرمای مبرد باید به این محیط ها منتقل گردد،در بلا دیدید که چیلر چیست؟ و چیلر تراکمی از چه اجزایی تشکیل شده است؟ …وظیفه اصلی چیلر ها کدامند ؟

 

شما خواننده عزیز میتوان با یک تماس کوچک به سامانه خدمات آنلاین سرویسچی در اسرع وقت به بهترین تعمیرکاران ما استفاده کیند .

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن