جوشکاری کردن

جوشکاری کردن

 

جوشکاری کردن : در مقالات پیشین درباره کولیس و یا واحد های اندازه گیری و وسایل اندازه گیری صحبت کردیم و گفتیم که ممکن است این مطالب مورد نیاز تعمیرکاران و یا مهندسین در صنعت تاسیسات و یا همکاران و حد الامکان خود مشتریان عزیز شود لدا خواهشمندیم برای اینکه راحت تر به نتیجه بحث بپردازید تا پایان مطلب با ما همراه بمانید.

 

تعریف جوشکاری :

 

همانطور که همه ما می دانیم برای متصل کردن دو وسیه آهنی و یا از بین بردن سوراخ  ایجاد شده برروی مبدل پکیج دیواری و یا شوفاژ ها ، نصب حفاظ برروی کولرهای گازی به عنوان مثال ، و یا هرگزینه ای دیگر از دستگاه هایی که این امکان را به ما می دهند تا با یک وسیله آهنی را جوش بدهیم جوشکاری میگویند.

 

جوشکاری کردن
جوشکاری کردن

 

ویا به عبارت دیگر جوشکاری عبارت است از اتصال دو قطعه فلزی یا غیر فلزی به یکدیگر در اثر عوامل خارجی مثل حرارت و فشار که امروزه به صورت یک علم پیشرفته و موثر در خدمت صنایع در آمده در روزگار پیشین یک هنر به حساب می آمد تاریخ نویسان نخستین روش های اتصال را در شرق به چینی ها و در غرب به رومی ها باستان نسبت می دهند .

تاریخچه جوشکاری در چین : 

چینی ها در سه هزار سال پیش از میلاد دانش اتصال برخی فلزات وغیر فلزات را آموخته بودند و رومی ها از لحیم های بهره می بردند که امروزه با اندک تغییری در صنایع جدید به کار می رود.

 

 

جوشکاری کردن
جوشکاری کردن

 

آیا می دانستید ماشین های جوشکاری به سه دسته عمده تقسیم می شوند؟

۱- ترانس

۲-دینام یا ژنراتور

۳-رکتی فایر

 

جوشکاری ها با ولتاژ مدار باز ویا ولتاژ مدار بسته تقسیم می شود که عبارتند از :

ولتاژ مدار باز :

هرگاه دستگاه جوشکاری را روشن نموده ولی از آن استفاده نشود.مقدار ولتاژ موجود را ولتاژ مدار باز گویند.

 

ولتاژ مدار بسته : 

هرگاه دستگاه جوشکاری را روشن نموده واز آن استفاده شود مقدار ولتاژ موجود را ولتاژ مدار بسته گویند.مقدار این ولتاژ ۱۸ تا ۳۶ ولت می باشد.

لازم بذکر است جوشکاری با جریان برق مستقیم یعنی با انواع دینام ها مزیتی برجوشکاری با ترانس ها دارد و ان امکان انتخاب قطب مورد نیاز در دینام ها می باشد .بدین معنی که میتوان جای کابل های انبر الکترودگیر و قطعه کار را عوض نمود.

 

جوشکاری کردن

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: sarah am-si

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن