خطرات ناشی شوک الکتریکی

خطرات ناشی شوک الکتریکی

خطرات ناشی شوک الکتریکی

سلام به همه خوانندگان محترم سرویسچی

از اینکه مارا با نگاه پرمحبتتون دنبال میکنید از شما صمیمانه ممنونیم..

لذا در صورت داشتن هرگونه سوال میتونید برای ما کامنت بزارید .

 

اگر حضور ذهن داشته باشید درباره برق و خطرات برق گرفتگی در مقاله قبلی توضیحاتی داده ایم و گفتیم که برقکاری بسیار خطری هست و ممکن به کشته شدن شخص بی انجامد لذا شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به متخصص کارتان را به ما بسپارید .

 

در این مطلب میخواهیم تادرباره خطرات شوک الکتریکی صحبت کنیم .

 

خطرات ناشی شوک الکتریکی
خطرات ناشی شوک الکتریکی

 

خطرات ناشی شوک الکتریکی

۸۰ در صد بدن انسان را آب فرا گرفته است که به همین خاطر بدن انسان یک هاله ی خوب الکتریکی محسوب شده، به نحوی که برق به همان آسانی که در سیم جریان دارد از بدن انسان نیز عبور کرده و به زمین می رسد.

مغز انسان بر اثر تحریکات عصبی کار کرده، که می تواند همانند یک سیستم کنترل از راه دور عمل نماید، در بدن انسان سیستمی به نام فیوز برقی در نظر گرفته نشده و تنها فیوز بدن انسان ، همان احساس درد است که انسان در هنگام درد می تواند با اعلام به مغز به انجام یا عدم انجام ادامه آن اقدام نماید.

که متاسفانه در اثر برق گرفتگی یا عبور جریان زیاد برق این سیستم عصبی مختل شده و ماهیچه های بدن به حالت انقباض در آمده و سفت می شود، آن هم به طرز باور نکردنی همانند یک سندان آهنگری یا گیره دستی سفت می شود.

این جریان قوی و خطرناک برای بدن انسان در حد روشن کردن یک لامپ ۵ تا ولت می باشد و جریان مورد نیاز یک لامپ ۱۰۰ وات برای انسان می تواند ۱۰ بار کشنده تر باشد.

شدت صدمات ناشی از شوک الکتریکی به مقدار جریان برق و مدت زمان عبور جریان از بدن انسان بستگی دارد.

مقدار جریانی که انسان می تواند آن را تحمل کند کمتر از ۱۰ ma  است .

جریان بیش از این مقدار می تواند باعث فلج شدن ماهیچه ها و نیز مسدود شدن رگ ها و فلج شدن سیستم تنفسی شود.

جریان های بیش از ۷۵ ma باعث ایستادن ضربان قلب می شود.

 

خطرات شوک الکتریکی
خطرات شوک الکتریکی

 

خطرات ناشی شوک الکتریکی

 

نکته:

این طولانی تر شدن مدت تماس برق، خطر شوک را افزایش می دهد، البته ولتاژهای بالاتر صدمات بیشتر پدید می آورد، ولتاژهای بالاتر می تواند باعث انقباض شدید ماهیچه ها شود، زیرا ولتاژ زیادتر، جریان بیشتری را تولید می کنند.

هرچه مقاومت بدن کمتر باشد، جریان عبور بیشتر خواهد بود.پوست مرطوب دارای مقاومت کمتری است و به جریان اجازه می دهد به آسانی از بدن عبور کند در نتیجه شوک بیشتری ایجاد می کند مسیر عبور جریان از بدن نیز مقدار شوک اعمال شده رابطه مستقیمی دارد.

 

در ادامه درباره مراحل نجات شخص برق گرفته صحبت خواهیم کرد لذا با ما همراه بمانید تا بتوانید کمکی به هم وطنان در صورت سوختگی و برق گرفتگی داشته باشید.

 

خطرات ناشی شوک الکتریکی

 

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: sarah am-si

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام من از متخصصین برق شما استفاده کردم و بسیار ممنون، وخیلی راضی بودم به همه ی مردم عزیز پیشنهاد می کنم شما هم استفاده کنید.

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن