همه چیز درباره ایرواشرها

همه چیز درباره ایرواشرها

همه چیز درباره ایرواشرها

 

درمطالب قبل درباره اواع سیستم های تهویه کننده و همچنین کولر ابی کولرگازی چیلرها کولرگازی پرتابل کولرابی پرتابل صحبت کردیم گفتیم که برای اینکه این تهویه ها دارای تجهیزات مناسب و یا سرویس دهی بیشتر باشند و همچنین بتوان راحت تر جهت خرید و یا تعمیرات و یا سرویس دهی از ان ها بهره برد باید حتما اطلاعات کافی جهت هرکدام از آن ها داشت ..

 

همه چیز درباره ایرواشرها
همه چیز درباره ایرواشرها

 

در این مقاله میخواهیم تا درباره ایرواشر ها صحبت کنیم متاسفانه در اکثر مواقع مردم عزیزمان ایرواشرها را همان چیلر ها و یا سیستم های تهویه هوا میدانند درست است که راه کارهای همه این ها مانند هم است اما باید ذکر کرد که بین چیلرها کولرهای گازی و اسپیلت

داکت اسپیلت و ایرواشرها تفاوت های عمده ای است که ما در ادامه این بحث و مباحث دیگر به آن ها خواهیم پرداخت

پس با ما همراه باشید

 

ایرواشر چیست و به چه دستگاهی ایرواشر گفته میشود ؟

 

ایر واشر (Air washer) دستگاهی است برای تهویه هوا که در آن هوا در تماس مستقیم با قطرات آب قرار گرفته و تبادل جرمی و حرارتی بین آب و هوا به وجود می آید. شرایط خروجی هوا بستگی به درجه حرارت آب اسپری شده دارد و با کنترل دمای آب می توان شرایط خروجی هوا را در سیستم تهویه تعیین نمود.

در تعریف بالا ایرواشر را نوعی دستگاه تهویه هوا که خوب وظیفه اصلی آن هاست معرفی کردیم اما قابل ذکر است که این دستگاه ها باید با قطرات آب برخورد مستقیم داشته باشند تا عملکرد مفید را بدهند..

 

نکته : با توجه به قانون دوم ترمودینامیک انتقال حرارت بین قطرات آب و هوا به طور مستقیم گرادیان دما را کاهش می دهد و انتقال جرم نیز کاهش گرادیان فشاربخار را به همراه دارد.

 

 

همه چیز درباره ایرواشرها
همه چیز درباره ایرواشرها

 

همه چیز درباره ایرواشرها

 

اجزای اصلی ایرواشر ها چگونه هستند ؟

 

مهم ترین جز ایرواشر شامل یک محفظه حاوی چندین سری نازل جهت اسپری آب و یک بخش جدا کننده که آب و هوا را در خروجی از یکدیگر جدا می کند. یک قسمت نیز برای تجمع کثیفی های آب اسپری شده و ذرات موجود در هواست.

بعد از اینکه هوا با قطرات آب برخورد کند کثیفی های آن در این قسمت وارد شده. بخش آب فشان هنگامی که هوا را می شوید و ذرات جامد آن را می گیرد می تواند به آن رطوبت زده و همچنین می تواند رطوبت هوا را بگیرد. محفظه برخورد آب با هوا به شکل W است.

این بخش هوا را وادار به برخورد با صفحات مرطوب می کند تا قطرات اسپری شده ذرات هوا را تمیز کند. پمپ نیز سیرکولاسیون آب را انجام می دهد

 

همه چیز درباره ایرواشرها

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: سرویسچی

سلام. من سرویسچی هستم هدف ما تو سرویسچی اینه یه پل ارتباطی بین شما و سرویسکاران باشیم. یعنی اینکه شما سفارش رو ثبت کنی و سرویسکار ها بهترین پیشنهاد قیمت رو به شما بدن. سرویسچی کاملا رایگانه پس یه بار امتحانش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن