وسایل نشان دهنده فشار

وسایل نشان دهنده فشار در طی سوالات شما درباره انواع ابزارهایی که بتوان فشار را با آن سنجید. تصمیم گرفتیم تا برای شما خوانندگان عزیز و یا دانشجویان  ودرکل مهندسین عزیز در صنعت ساختمان این مقاله را بنویسیم. لذا خواهشمندیم تا اگر سوالی داشتید از طریق کامنت برای ما بازگو کنید. وسایل نشان دهنده فشار درکل میتوان گفت ما از چند راه می توانیم میزان فشار را بسنجیم و یا به اصطلاح فشار سنج ها به این چندمورد تقسیم می شوند: 1-بارومترها 2-مانومترها 3-پیزومترها 4-فشارسنج بوردن 5-فشارسنج ها پزشکی بارومتر ها: وسیله ای است که فشار مطلق هوا را اندازه میگیرد و از لوله شیشه ای به طول تقریبا 80 cm تشکیل شده است. نحوه استفاده از بارومترها: برای اندازه گیری ایتدا بارومتر را پر از جیوه نموده سپس روی تشتکی از جیوه برعکس نمایید خواهید دید که جیوه داخل لوله تماما خارج نمی شود. و مقداری از آن داخل لوله می ماند. عاملی که باعث باقی ماندن جیوه در داخل لوله می شود فشار هوای بیرون است که به سطح ازاد جیوه وارد شده است. مانومترها: فشار سنجی است که اغلب برای اندازه گیری فشار گازها بخصوص فشار هوا در کانال مورد استفاده قرار میگیرد. نحوه استفاده از مانومترها: مانومتر از لوله ای شیشه ای به شکل u محتوی جیوه و یا الکل و یا آب تشکیل شده است. که در وسط دارای خطکشی مدرج برحسب سانتی متر یا اینچ می باشد و صفر آن در وسط خطکش و تقسیم بندی آن در دو طرف ادامه دارد. پیزومترها: دستگاهی است که برای اندازه گیری فشار مخزن و لوله های محتوی مایع تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه استفاده از پیزومترها: پیزومترها از لوله ای شفاف از جنس شیشه یا پلاستیک که از یک طرف باز است و به هوای آزاد راه دارد و از طرف دیگر مستقیما به محفظه یا لوله محتوی مایع تحت فشار اتصال دارد، تشکیل شده است. مایع داخل محفظه یا لوله آنقدر وارد ساقه پیزومتر می شود تا فشار حاصل از ستون مایع برابر فشار داخل محفظه یا لوله شود. فشار سنج بورن : فشار سنج نسبی که آن را فشار سنج بوردن می گویند. نحوه استفاده از فشار سنج بوردن: از یک لوله خمیده پهن فلزی که از یک طرف بسته و از طرف دیگر به فشار موررد اندازه گیری وصل می شود که خوب شاید در مغازه ها میوه فروشی ها و یا عطاری ها آن ها را دیده باشید. هنگامی که فشار داخلی افزایش داده می شود لوله برای جلوگیری از انحنا یک اهرم را که در تماس با یک عقربه است می کشد و در نتیجه باعث حرکت عقربه می گردد. کلام آخر: امیدواریم که توانسته باشیم تا جواب سوال شما مشتریان عزیز را داده باشیم و مقاله ای مفید برای شما تهیه کرده باشیم با سرویسچی همراه بمانید. وسایل نشان دهنده فشار

وسایل نشان دهنده فشار

در طی سوالات شما درباره انواع ابزارهایی که بتوان فشار را با آن سنجید.

تصمیم گرفتیم تا برای شما خوانندگان عزیز و یا دانشجویان  ودرکل مهندسین عزیز در صنعت ساختمان این مقاله را بنویسیم.

لذا خواهشمندیم تا اگر سوالی داشتید از طریق کامنت برای ما بازگو کنید.

 

وسایل نشان دهنده فشار

درکل میتوان گفت ما از چند راه می توانیم میزان فشار را بسنجیم و یا به اصطلاح فشار سنج ها به این چندمورد تقسیم می شوند:

۱-بارومترها

۲-مانومترها

۳-پیزومترها

۴-فشارسنج بوردن

۵-فشارسنج ها پزشکی

 

بارومتر ها:

وسیله ای است که فشار مطلق هوا را اندازه میگیرد و از لوله شیشه ای به طول تقریبا ۸۰ cm تشکیل شده است.

 

 

وسایل نشان دهنده فشار
وسایل نشان دهنده فشار

 

 

نحوه استفاده از بارومترها:

برای اندازه گیری ایتدا بارومتر را پر از جیوه نموده سپس روی تشتکی از جیوه برعکس نمایید خواهید دید که جیوه داخل لوله تماما خارج نمی شود.

و مقداری از آن داخل لوله می ماند. عاملی که باعث باقی ماندن جیوه در داخل لوله می شود فشار هوای بیرون است که به سطح ازاد جیوه وارد شده است.

 

مانومترها:

فشار سنجی است که اغلب برای اندازه گیری فشار گازها بخصوص فشار هوا در کانال مورد استفاده قرار میگیرد.

 

نحوه استفاده از مانومترها:

مانومتر از لوله ای شیشه ای به شکل u محتوی جیوه و یا الکل و یا آب تشکیل شده است.

که در وسط دارای خطکشی مدرج برحسب سانتی متر یا اینچ می باشد و صفر آن در وسط خطکش و تقسیم بندی آن در دو طرف ادامه دارد.

 

پیزومترها:

دستگاهی است که برای اندازه گیری فشار مخزن و لوله های محتوی مایع تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نحوه استفاده از پیزومترها:

پیزومترها از لوله ای شفاف از جنس شیشه یا پلاستیک که از یک طرف باز است و به هوای آزاد راه دارد و از طرف دیگر مستقیما به محفظه یا لوله محتوی مایع تحت فشار اتصال دارد، تشکیل شده است.

مایع داخل محفظه یا لوله آنقدر وارد ساقه پیزومتر می شود تا فشار حاصل از ستون مایع برابر فشار داخل محفظه یا لوله شود.

 

فشار سنج بورن :

فشار سنج نسبی که آن را فشار سنج بوردن می گویند.

 

نحوه استفاده از فشار سنج بوردن:

از یک لوله خمیده پهن فلزی که از یک طرف بسته و از طرف دیگر به فشار موررد اندازه گیری وصل می شود که خوب شاید در مغازه ها میوه فروشی ها و یا عطاری ها آن ها را دیده باشید.

هنگامی که فشار داخلی افزایش داده می شود لوله برای جلوگیری از انحنا یک اهرم را که در تماس با یک عقربه است می کشد و در نتیجه باعث حرکت عقربه می گردد.

 

کلام آخر:

امیدواریم که توانسته باشیم تا جواب سوال شما مشتریان عزیز را داده باشیم و مقاله ای مفید برای شما تهیه کرده باشیم با سرویسچی همراه بمانید.

 

وسایل نشان دهنده فشار

ممکن است بپسندید:

درباره نویسنده: sarah am-si

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0990191-0-104

ثبت سفارش

از سرویسچی به رایگان قیمت بگیرید... کلیک کن